Sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman? Mülakat sonuçları sonrası atama ve tercih tarihleri…

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla atama tarihleri ve tercih tarihleri merak konusu oldu. Mülakat sonuçları sonrasında tercih hakkı kazananların bazı tarihlere dikkat etmesi gerekiyor. İşte sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları detayları...

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman? Mülakat sonuçları sonrası atama ve tercih tarihleri…

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının ardından tercihler de yaklaşıyor. Ocak ayının son günlerinde gerçekleşecek olan sözleşmeli öğretmenlik tercihleri sonrasında da heyecan dolu atama bekleyişi başlayacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMALARI NE ZAMAN?

Öğretmen adayları tercih işlemlerini, 28 Ocak-01 Şubat tarih aralığında tamamlayacak. Bu sürecin ardından ise atamalar 7 Şubat tarihinde gerçekleşecek. Sözlü mülakat sonuçları açıklamasının ardından 16-18 Ocak tarihlerinde sonuçlara itiraz işlemleri alınacak. İtirazların sonuçlanması ise 24 Ocak tarihinde gerçekleşecek.

sözleşmeli öğretmenlik sözcü ile ilgili görsel sonucu

MAZERETE BAĞLI ATAMALAR

Açıklanan takvimde 2019 yılı öğretmenlerin mazerete bağlı, il içi ve iller arası yer değiştirme işlemlerine ilişkin süreç de yer aldı.

Buna göre, öğretmenlerin Ocak dönemi mazerete bağlı atamaları 18 Ocak’ta; Ağustos dönemi mazerete bağlı atamalar ise 29 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak.