Sözcü Plus Giriş

Yazılı sonuçları bir bir açıklanıyor! E-Okul giriş: E Okul ile yazılı sınav notları sorgulama…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenciler ve velilerin hizmetine sunulan e-Okul'da yazılı sınav notları da dahil olmak üzere bir çok bilgi yer alıyor. E-Okul'un da içinde bulunduğu MEB'im tüm elektronik hizmetleri MEBBİS'de toplandı ve e-Devlet şifresi ile girilebilecek. İşte e Okul yazılı sınav notları sorgulama ekranı girişi...

10:08 -
Yazılı sonuçları bir bir açıklanıyor! E-Okul giriş: E Okul ile yazılı sınav notları sorgulama…

İkinci dönem sonunun yaklaşması ile birlikte e Okul’a girişler de arttı. Son yazılı sınav sonuçları da e-Okul’da bir bir açıklanıyor. Velilerin de öğrencilerin de girişi yapabildiği e Okul’a artık MEBBİS üzerinden de girilebilecek. E-Okul girişi ve yazılı sınav sonuçları sorgulama ekranı haberimizde.

E-OKUL GİRİŞ: VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

E-OKUL ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR

E-Okul şifre almak işlemleri de bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek e-okul şifresi edinebilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-okul veli bilgilendirme sistemine şu şekilde giriş yapabilirsiniz;

Başlangıç olarak,e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız.

Daha sonra karşınıza bir ekran gelecektir ve burada; ‘Öğrenci T.C Kimlik No', ‘Öğrenci Okul No' ve ‘Resimdeki Rakamlar' şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır.

Ardından, tüm bu alanları doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan ‘Giriş' seçeneğine tıkayınız.

E-OKUL NOT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan “Not Bilgisi” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz. Not bilgileri arasında öğrencinin yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notlar, performans/proje ödevinden aldığı notlar gibi notlar ve ortalamalar yer almaktadır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more