Dolar kurunda son durum! Dola/TL ne kadar oldu?

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul kararının ardından yaşanan gelişmelere dolar sert tepki verdi. Kararın ardından yaşanan gelişmelerin ardından dolar/TL kuru yeni güne 6,18 seviyesinin altında başladı.

Dolar kurunda son durum! Dola/TL ne kadar oldu?

Piyasalar YSK’nın İstanbul seçimlerinin iptali kararından sonra çok sert tepki verirken dolar/TL kuru 7 ayın en yüksek seviyesine çıktı. Borsa ise 5 ayın dibini gördü. Dolar/TL saat 17.25 itibariyle 6.1838/6.1855 seviyesinden işlem görüyor. Kurun söz konusu seviyelerdeki seyri devam ediyor.

CHP, İstanbul’daki ilçe seçimlerinin de iptal edilmesi için Yüksek Seçim Kurulu’na başvuruda bulunacak.

Analistler ekonomi ve piyasalar açısından iki ay daha kayıp dönem olacağını, 31 Mart sonrası söz verilen reform uygulamalarının gecikeceğini belirtirken, sürecin Türkiye’deki demokrasi algısına da zarar verdiğine dikkat çekiyor.

Bluebay Asset Management’tan Timothy Ash, dün yazdığı notta, “Türkiye için benzeri görülmemiş – ve hangi açıdan bakarsanız bakın Türkiye’deki demokrasi algıları açısından zarar verici. Bu, Türkiye piyasalarını ve ekonomiyi seçimlerin yeniden yapılacağı dönemde korunmasız bırakıyor. AKP ekonomi yönetiminin 31 Mart’ta yapılan seçimin ardından çok ihtiyaç duyulan politika normalleşmesi sözünü verdiğini hatırlayın. Şimdi iki ay daha belirsizlik ve makro istikrar için potansiyel riskler olacak” dedi.

Seçimden sonra dolara ne oldu? İlginizi Çekebilir Seçimden sonra dolara ne oldu?