Sözcü Plus Giriş

Tanzimdeki pazardan, pazardaki tanzimden şikayetçi

Kimi vatandaş fiyatı uygun olduğu için tanzimdeki ürünleri tercih ederken kimi ise tanzimdeki ürünleri kalitesiz bulduğunu belirterek semt pazarlarından alışveriş yapmaya devam ediyor. Pazardaki bazı vatandaşlar, "Kalitesiz olduğu için almıyorum." derken tanzim satış noktasından alışveriş yapan tüketici ise "Pazarda ürünler pahalı, tanzim satış ürünleri de kaliteli." ifadelerini kullandı.

Fatma VURGUN
Güncellenme: 09:11, 15/03/2019

Türkiye’nin ortalama 1 aylık tanzim bilançosu açıklandı. Açıklanan verilere göre tanzim satış noktalarından en çok tedarik edilen ürün patates oldu. Patatesi, domates ve soğan izledi. Tanzim satışta domates 3 lira, patates ve soğan 2 lira. Pazarda iseüç üründe 6 liradan alıcısını bekliyor.

Pazara gelen tüketici tanzimdeki ürünlerin kalitesiz olduğunu iddia ediyor, tanzimdeki tüketici ise pazardaki ürünlerin pahalılığından şikayetçi.

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan bir semt pazarında patates, soğan ve domatesin fiyatı 6 liradan alıcısını bekliyor. Tanzim satışta ise domates 3 lira, patates ve soğan 2 lira. Pazar alışverişine çıkan tüketiciler, tanzimden ürün almamasını “Kalitesiz olduğu için almıyorum.” diye açıklarken tanzim satış noktasından alışveriş yapan tüketici ise “Pazarda ürünler pahalı, tanzim satış ürünleri de kaliteli.” diye aktardı.

Bazı tüketiciler ise “Pazarda ürünler pahalı, tanzimin ürünleri de kaliteli değil ancak almamız gerekiyor, alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:09:02,