Sözcü Plus Giriş

TOBB Başkanı Şentop’u neden karşılamadı?

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TOBB Genel Kurulu öncesi Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından karşılanmadığı için toplantı alanını terk etti. TOBB kaynaklarından alınan bilgilere göre Hisarcıklıoğlu'nun bu durumdan çok üzgün olduğu ifade edilirken yaşanan durumun bir 'iletişim eksikliği'nden kaynaklandığı ifade edildi.

Can MUMAY
10:40 -
TOBB Başkanı Şentop’u neden karşılamadı?

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) genel kuruluna dün yaşanan protokol gerginliği damgasını vurdu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop toplantının ev sahibi TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun kendisini karşılamamasına tepki göstererek geldiği toplantı alanını terk etti.

TOBB kaynaklarından alınan bilgilere göre Şentop alana ulaştığında bir ‘iletişim eksikliği' yaşandığı için TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Şentop'u karşılayamadı. Şentop alana geldiğinde eski TBMM başkanlarından Cemil Çiçek, Bülent Arınç ve sekiz bakan da salondaydı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise henüz daha salona gelmemişti.

Protokol konusunda hassasiyeti olduğu ifade edilen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Şentop'u karşılayamamaktan dolayı üzüntü duyduğu bildirildi.

Şentop'un alana ulaştığı bilgisinin alınmasının ardından TBMM Başkanı'nı TOBB yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

ŞENTOP: BU BİR PROTOKOL AYIBIDIR

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ‘protokol ayıbı' olarak değerlendirdiği konuya ilişkin, “TBMM Başkanı olarak davet edildiğim bir yerde, davet sahibi tarafından karşılanmam gerekir. Milleti temsil eden bir makamın devlet geleneklerine de yakışmayan bir şekilde görmezden gelinmesi kabul edilemez, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun bunu öğrenmesi gerekiyor. Burada söz konusu olan şahsım değil, TBMM’nin temsil ettiği millî iradedir” diye açıklama yaptı.

İLGİLİ HABERTBMM Başkanı Şentop'tan tarihi tepki!TBMM Başkanı Şentop'tan tarihi tepki!

 

Son güncelleme: 10:49 03.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more