Sözcü Plus Giriş

TSMF’den kayyum ücretleriyle ilgili flaş açıklama!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), kayyum ücretlerine ilişkin, "Kurumumuzun 2016 yılı Eylül ayından itibaren Kanun Hükmünde Kararnameler uyarınca kayyım olarak görevlendirildiği şirketlere ortak bir yönetim oluşturmak amacıyla aynı kişiler atanmakta, bununla birlikte bu kişilere atandığı grup ve şirket sayısına bakılmaksızın tek bir şirketten ödeme yapılmaktadır" açıklamasını yaptı.

23:15 -
TSMF’den kayyum ücretleriyle ilgili flaş açıklama!

TMSF açıklamasında, “Son günlerde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada, kurumumuzun Kanun Hükmünde Kararnameler kapsamında kayyım olarak görevlendirildiği şirketlere ilişkin olarak; bazı kişilerin çok sayıda şirketin yönetim kurullarına atandığı ve bu kişilere atandıkları her bir şirketten ayrı ayrı ödeme yapıldığına dair haberler yer almaktadır” ifadeleri kullanıldı.

İLGİLİ HABERKayyum belediyeyi boşaltmışKayyum belediyeyi boşaltmış

4.000 TL İLE 15.000 TL ARASINDA

Kayyumlara verilen maaşların da belirtildiği açıklamada, “Kurumumuzun 2016 yılı Eylül ayından itibaren Kanun Hükmünde Kararnameler uyarınca kayyım olarak görevlendirildiği şirketlere yapılan atamalarda, aynı grupta yer alan şirketlere ortak bir yönetim oluşturmak amacıyla aynı kişiler atanmakta, bununla birlikte bu kişilere atandığı grup ve şirket sayısına bakılmaksızın tek bir şirketten ödeme yapılmaktadır. Bu kişilere ödenen ücretler tek bir şirketten olmak üzere aylık net 4.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir” denildi. AA

İLGİLİ HABERBasmane Çukuru TMSF'ye iade edildiBasmane Çukuru TMSF'ye iade edildi

 

Son güncelleme: 23:41 05.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more