100 kilometrelik alanda yüzlerce güvenlik kamerası izlenerek yakalandılar

Bursa'da jandarma ekipleri, yol uygulamasında 'dur' ihtarına uymayarak kaçan aracı yakalamak için özel ekip kurdu. 100 kilometrelik alanda yüzlerce güvenlik kamerasını inceleyen ekipler, bir hafta sonra kimliklerini belirledikleri şüphelileri yaptıkları operasyon sonucu yakalayarak gözaltına aldı.

100 kilometrelik alanda yüzlerce güvenlik kamerası izlenerek yakalandılar

Bursa İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından yapılan yol uygulamasında ‘dur’ ihtarına uymayan şüpheli araç kaçmaya başladı. Ekipler şüpheli aracı ve içerisindeki şüphelileri tespit edip yakalamak için özel bir ekip kurdu.

Ekip 100 kilometrelik alan içerisinde bulunan 100’e yakın güvenlik kamerasını tek tek inceleyip aracın çalıntı olduğunu belirledi. Çalındığı yere giden ekipler buradan yola çıkarak adım güvenlik kameralarını inceleyip aracın esas sahibinin İzmir’de olduğunu tespit etti. Hırsızların sonrasında aracın plakasını değiştirip modifiye ederek gezdiklerini belirleyen ekipler aracı teknik takibe aldı.

Aracı ve içerisindeki şahısları güvenlik kamerası ve PTS/MOBESE sistemiyle belirleyen ekipler şüphelilerin Osmangazi ilçesinde saklandıkları ikametlerine baskın yaptı. İkamette bulunan A.G., Y.K., E.K. ve S.A. yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin ikamet ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ise, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, uyuşturucu madde kullanım aparatı, suçta kullanılan 2 adet (biri Milli Parklara ait Hizmet alımı şeklinde kullanılan araç) araç, Hırsızlık olayları esnasında kullanılan keski, pense, anahtar takımı ve eldiven ele geçirildi.

BURSA’DA JANDARMA EKİPLERİ, YOL UYGULAMASINDA ‘DUR’ İHTARINA UYMAYARAK KAÇAN ARACI YAKALAMAK İÇİN ÖZEL EKİP KURDU. 100 KİLOMETRELİK ALANDA YÜZLERCE GÜVENLİK KAMERASINI İNCELEYEN EKİPLER, BİR HAFTA SONRA KİMLİKLERİNİ BELİRLEDİKLERİ ŞÜPHELİLERİ YAPTIKLARI OPERASYON SONUCU YAKALAYARAK GÖZALTINA ALDI. FOTO:İHA

Şüphelilerin daha önceden de BESOB sanayi bölgesinde iş yerlerinden Enerji Nakil ve Haberleşme Kablosu çaldıklarını tespit eden ekipleri karakoldaki ifadelerinin ardından şüphelileri adliyeye sevk etti. İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...