Yarıyıl tatili ne zaman başlayacak? 15 tatil için heyecanlı bekleyiş! İşte tarihi…

Yarıyıl kış tatili ile öğrenciler küçük bir tatil dönemi yaşayacaklar. Halk dilinde 15 tatil olarak bilinen sömestir tatilinin ne zaman başlayacağı ve kaç gün süreceği merak ediliyor. Birinci yarıyıl sonunda karne alacak olan öğrenciler ikinci döneme de bir anlamda soluklanarak yeniden başlamış olacaklar. Peki sömestr yani 15 tatil ne zaman başlayacak?

Yarıyıl tatili ne zaman başlayacak? 15 tatil için heyecanlı bekleyiş! İşte tarihi…

15 tatil ne zaman başlayacak sorusunun cevabı MEB çalışma takviminde yer alıyor. Okuldan, sınavlardan, derslerden sıkılan öğrenciler 15 tatil ne zaman başlayacak sorusunun cevabını arıyorlar, karne notlarına göre takdir ya da teşekkür alıp alamayacaklarını merak eden öğrenciler ise takdir teşekkür hesaplama konusunda detayları araştırıyor…

SÖMESTİR TATİLİ NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2019 iş takvimine göre 15 Tatil, 18 Ocak 2019 tarihinde verilecek olan karnelerin ardından başlamış olacak. Sömestir tatili, 3 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Öğrenciler, 4 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak. MEB henüz resmi bir açıklama yapmasa da 15 tatilin uzamayacağı ve 30 gün olmayacağı tahmin ediliyor.

ÖĞRENCİLERİN MERAK ETTİĞİ TAKDİR TEŞEKKÜR KONUSU

Takdir teşekkür hesaplama işlemlerini yapacak olan öğrencilerin ilk olarak tüm ders notlarının kesinleşen notlarını toplaması ve çıkan toplam ders sayısına bölmesi gerekmektedir. Sonuç 0 ile 100 arasında değişen bir rakam olacaktır. Çıkan sonucun 85 ve üzerinde olması halinde öğrenciler karneleri ile birlikte de takdir almaya hak kazanacaktır. Fakat 85’ten düşük fakat 80’den büyük olan notlar için ise teşekkür belgesi verilecektir. Yapılacak olan hesaplamalar sonrasında belirtilen aralıklara göre takdir ya da teşekkür alınıp alınmayacağı kolayca öğrenilebilir. E okul tarafından sunulan kolaylıklardan birisi olan takdir teşekkür hesaplama işlemleri sayesinde öğrenci eğitim dönemlerinde en çok merak ettikleri soruların yanıtını da bulabilmektedir.

YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

İkinci dönem 4 Şubat 2019 tarihinde başlayacak ve 14 Haziran 2019 tarihinde sona erecek. Bu tarihten itibaren öğrenciler 3 aylık yaz tatili yapacak. Ardından 2019-2020 eğitim öğretim yılı 16 Eylül 2019 tarihinde başlayacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...