Sözcü Plus Giriş

Pazartesi Ankara’da okullar tatil mi? Yetkililerden flaş açıklama geldi

Ankara'da sabah saatlerinden bu yana etkili olan kar yağışı öğrencilerin aklına yarın okular tatil mi sorusunu getirdi. Meteoroloji, Ankara'da kar kalınlığının 15 santimetreyi bulabileceğini duyurdu. Kar yağışı olmasa da mevcut buzlanma için öğrenciler valilikten kar tatili açıklaması bekliyor. Peki Ankara Valisi Vasip Şahin'den 7 Ocak Pazartesi günü için kar tatili açıklaması geldi mi?

14:24 -
Pazartesi Ankara’da okullar tatil mi? Yetkililerden flaş açıklama geldi

Öğrencilerin gözü kulağı Ankara Valiliği'nden gelecek tatil haberinde. Öğrenciler ve veliler yarın okullar tatil edilecek mi merak ediyor. Sabah saatlerinde başlayan kar Ankara’yı beyaza bürüdü. Peki 7 Ocak’ta yani yarın okullar tatil olacak mı? Ankara Valisi Vasip Şahin açıklama yaptı mı?

ANKARA BALA’DA OKULLAR TATİL

Ankara’nın Bala ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın okulları tatil edildi. Bala Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, “Olumsuz hava koşulları nedeni ile 07.Ocak 2019 Pazartesi günü Kaymakamlığımız tarafından Bala genelinde Eğitime 1 (Bir) gün ara verilmiştir” denildi.

ANKARA’DA DİĞER İLÇELERDE TATİL YOK

Başkentteki kar yağışının gece saatlerinde etkisini yitireceği belirtilerek, “eğitim-öğretim faaliyetlerine yarın ara verilmesinin henüz söz konusu olmadığı” ifade edildi. Ankara Valiliği yetkililerinden edinilen bilgiye göre, meteorolojik tespitlerin kentte gün boyu devam eden kar yağışının gece saatlerinde etkisini yitireceğini gösterdiğine dikkat çekildi.  “Ankara’da eğitim-öğretim faaliyetlerine yarın ara verilmesinin henüz
söz konusu olmadığı” kaydedildi.
yarin-okullar-tatil-mi1_7096795

Bu gece ve pazartesi sabah saatlerinde il genelinde kuvvetli buzlanma ve don görüleceği tahmin ediliyor. Ankara'daki kar yağışı ve buzlanma nedeniyle başta ulaşım sorunları olmak üzere yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

İLGİLİ HABER Ankara'da beklenen kar yağışı başladı Ankara'da beklenen kar yağışı başladı

SOSYAL MEDYA’DA TATİL BEKLENTİSİ

Son güncelleme: android-time 22:24 06.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more