Anne kızın katiline 2 kez ağırlaştırılmış müebbet isteniyor

İstabul Bahçelievler'de, yengesi Ayşe Soymaz ve onun 82 yaşındaki annesi Keziban Ercan'ı öldüren yeğen Mesut S. hakkında “Canavarca hisle veya eziyet çektirerek tasarlayarak öldürme" suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve “Konutta gece vakti yağma" suçundan da 15 yıl hapis cezasına çarptırılması istemiyle dava açıldı.

Anne kızın katiline 2 kez ağırlaştırılmış müebbet isteniyor

İstanbul Bahçelievler'de yaşayan 82 yaşındaki Keziban Ercan ve kızı Ayşe Soymaz 4 Mart günü evlerinde ölü bulundu. Yapılan incelemelerde Ayşe Solmaz ve annesinin ağızlarının tıkandıktan sonra atkıyla boğuldukları belirlendi. Kamera kayıtlarının incelenmesi sonucu yeğen Mesut S. tutuklandı. Canice öldürülen anne kıza ait ziynet eşyalarını alarak kaçan, Mesut S.'ın çaldıklarını motosikletine sakladığı anlaşıldı.

Mesut S., yengesi ve onun annesini, 7 bin 300 lira nakit para ve bir miktar altın bilezik için öldürdü.

BORÇ İÇİN İKNA EDEMEYİNCE ÖLDÜRDÜ

Yengesi ve onun annesini, 7 bin 300 lira nakit para ve bir miktar altın bilezik için öldürdüğünü itiraf eden sanık Mesut S., çaldıklarını motosikletin bagajına koyduktan sonra anahtarı bir kıraathanenin klima borusuna sakladığını söyledi.

ÖLDÜRDÜKTEN SONRA CENAZELERİNE GİTTİ

Cinayetin ardından Mesut S., şüphe edilmemesi için yengesi ve yengesinin annesinin cenaze törenine katılarak diğer aile bireylerini teselli etmişti.

2 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Sanık Mesut S.’nin ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek tasarlayarak öldürme' suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, ‘konutta gece vakti yağma' suçundan da 15 yıl hapis cezasına çarptırılması istendi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...