Çamur yağışı ve fırtına uyarısı! Meteoroloji haftalık hava durumunu yayınladı…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftaya dair son hava durumu tahminlerini yayınladı. Son hava durumu tahminlerine göre bu hafta birçok şehirde yağış görülecek. Ayrıca fırtına ve toz taşınımı da etkili olacak. İşte Meteoroloji'nin yeni haftaya dair son dakika hava durumu tahminleri...

Çamur yağışı ve fırtına uyarısı! Meteoroloji haftalık hava durumunu yayınladı…

Bahar ayları yurt genelinde aralıklı yağışlarla geçiyor. Meteoroloji’nin son tahminlerine göre bugün ve yarın yurt genelinde yağışlar etkili olacak. Perşembe günü mola verecek olan yağışlar ardından hafta sonuna kadar devam edecek. İşte son tahminler…

SAĞANAK YAĞIŞLAR İÇİN UYARI GELDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu (Ağrı hariç), Osmaniye, K.Maraş, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Sinop çevreleri ile İstanbul’un Anadolu Yakası’nın sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının ise iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önmeli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

FIRTINAYA DİKKAT!

Rüzgarın; yarın (Pazar) Trakya Kesimi (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ) ve İç Ege ile Balıkesir çevrelerinde kuvvetli (40-70 km/sa), Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla) ve Çanakkale çevrelerinde fırtına ve zaman zaman kuvvetli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇAMUR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Akdeniz, Marmara ve Ege’de, bu gece saatlerinden sonra Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı beklendiğinden meydana gelebilecek görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.