CHP’li Sarıbal’dan Ayşe Öğretmene cezaevinde ziyaret

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Sur’da hendek operasyonlarının düzenlendiği dönemde bir televizyon kanalındaki programa telefonla bağlanarak ‘Çocuklar ölmesin’ dediği için ceza alan Ayşe (Çelik) Öğretmeni, cezaevinde ziyaret etti. Sarıbal, Ayşe Öğretmen’in yaptığı çağrıdan pişman olmadığını belirterek, ‘Ben değil, beni cezalandıranlar suçlu’ dediğini aktardı.

CHP’li Sarıbal’dan Ayşe Öğretmene cezaevinde ziyaret

CHP'li Orhan Sarıbal, Sur Operasyonlarının yapıldığı dönemde telefonla bağlandığı Beyaz Show’da “Çocuklar ölmesin” dediği için ‘örgüt propagandası' suçlamasıyla 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Ayşe Öğretmeni Diyarbakır D tipi Kadın Kapalı Cezaevinde ziyaret etti. Ziyaretine ilişkin bilgi veren Sarıbal, Ayşe Öğretmenin barış çağrısı yapmaktan pişmanlık duymadığını ve ‘ben suç işlemedim. Barış çağrısına ceza verenler suç işledi' dediğini aktardı.

CHP'li Orhan Sarıbal

AYM DOSYAYI BİR AN ÖNCE İNCELEMELİ

Sarıbal, Ayşe öğretmen ile yaptığı ziyaret ile ilgili şu bilgileri verdi:
“Ayşe Öğretmen şu anda Diyarbakır D tipi Kadın Kapalı Cezaevinde. 4 ay daha içeride kalacak. Ayşe Öğretmenin dosyası şu anda Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) önünde. AYM dosyayı bir an önce incelemeli. İnanıyorum ki AYM dosyayı incelediğinde Ayşe Öğretmenin suçsuzluğunu tescil edecek.

Ayşe öğretmene CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan telefon İlginizi Çekebilir Ayşe öğretmene CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan telefon

CEZALANDIRILAN SADECE AYŞE ÖĞRETMEN DEĞİL

Ayşe Öğretmenin 8 aylık Deran adında bir kızı olduğunu hatırlatan Sarıbal şöyle konuştu; “Deran Çoklu Besin Alerji hastalığına sahip. Yani gıdaların yüzde 80'nini tüketemiyor. Şu anda tansiyon hastası 80 yaşındaki annesi bakıyor. Gıda Mühendisi olan kız kardeşi, Deran'a ve annesine bakmak için işini bırakmış. Yani cezalandırılan sadece Ayşe Öğretmen değil. Bütünüyle bir aile. O yüzden Ayşe Öğretmeni zora sokan burada yattığı dakikalar, yattığı günler değil kızının yanında olamamak, gönlünün, yüreğinin orada olması ama fiziki olarak burada olması. O yüzden tutsak olan, cezalandırılan Ayşe öğretmen değil, o küçücük kız çocuğudur. O rahatsız kız çocuğu ona bakan hasta anne. Bu cezalandırılıyor”

Demirtaş'tan 'Ayşe öğretmen'e destek İlginizi Çekebilir Demirtaş'tan 'Ayşe öğretmen'e destek

700 ÇOCUK HAPİS

CHP'li Sarıbal şöyle devam etti; “Ayşe Öğretmen, çocukların ölmemesi ve barış için yaptığı çağrıdan pişman değil. ‘Ben değil, beni cezalandıranlar suçlu. AYM dosyama baktığında, inanıyorum ki, benim suçsuz olduğumu kabul edecek ve cezamı kaldıracak' diyor. Ayşe Öğretmen şu anda hapishanelerde 0-2 yaş arasında 700 çocuğun hapiste olduğu bilgisini de verdi. Çocukların annelerinin cezasını çekmemesi gerektiğini belirtti. Bir de çağrısı var bu konuda. Cezaevindeki çocuklar için giyecek ve oyuncak yardımında bulunulmasını istedi. Ben de onun adına, bütün duyarlı vatandaşlarımıza, bu çağrıyı yapmak isterim.”