Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan ABD’li Senatör Graham’a tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham'ın, Türkiye'nin "Amerika'nın en güvenilir müttefiklerinden Kürtlere" saldırı düzenlediği iddiasına, "Kürtler bu bölgenin ayrılmaz parçasıdır. Sizin mümessil vasıtanız değildir." ifadeleriyle tepki gösterdi.

23:39 -
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan ABD’li Senatör Graham’a tepki

Sözcü Kalın, Twitter hesabından yayımladığı mesajında, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nı hedef alan Senatör Graham’a cevap verdi.

İLGİLİ HABERErdoğan ile konsere giden Graham'dan Türkiye'ye tehdit mesajı!Erdoğan ile konsere giden Graham'dan Türkiye'ye tehdit mesajı!

Kalın, mesajında Graham’a yönelik, “Kürtler bu bölgenin ayrılmaz parçasıdır, sizin mümessil vasıtanız değildir. Onlara karşı ilginiz, kendi emperyal ve yayılmacı ajandanızı yürütmek için. Siz PKK’nın dostusunuz, Kürtlerin değil. Gerçekten tutarlılığı olan hiç dostunuz var mı?” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERNetanyahu'nun küstah açıklamalarına sert tepki!Netanyahu'nun küstah açıklamalarına sert tepki!

“ABD VE İSRAİL İÇİN BİR KABUS”

Senatör Graham, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun “Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusunda Kürtlere etnik temizlik yapacağı” iddialarına ilişkin, “Suriye’nin kuzeydoğusunda ABD’nin en güvenilir müttefiklerinden biri Kürtlere Türkiye’nin saldırısı, ABD ve İsrail için bir kabustur” mesajını paylaşmıştı. AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more