Geç gelen adalet!

FETÖ'ye yardım etmekle suçlanıp KHK ile öğretmenlikten ihraç edilmişti. İnşaatlarda çalışarak geçimini sağlarken 3 ay önce çalıştığı inşaatın 4’üncü katından düşerek hayatını kaybetti. Mahkeme ölümünden 3 ay sonra Kazım Kurnaz için beraat kararı verdi. Kurnaz'dan geriye adalet çığlıkları ve öğrencileriyle olan fotoğrafları kaldı.

Geç gelen adalet!

FETÖ terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme suçlamasıyla yargılanan ve meslekten ihraç edilen coğrafya öğretmeni Kazım Kurnaz, 1 Şubat günü Düzce Konuralp mahallesinde çalıştığı inşaatın 4. katından asansör boşluğuna düşerek yaşamını yitirmişti. Mahkeme ölümünün üzerinden 3 ay geçtikten sonra Kurnaz için beraat kararı verdi.

Toprağa verilen Kazım Kurnaz’dan geriye öğrencilerle çekilen fotoğrafları kaldı.

ÖLDÜKTEN 3 AY SONRA MAHKEME KARAR VERDİ

Mahkeme tarafından Kurnaz ve 3 kişi hakkında “Hesap hareketleri incelendiğinde, işlemlerin rutin bankacılık işlemleri olduğu, yardım etme suçu için yeterli delil olmadığı, somut ve inandırıcı tam bir vicdani kanaate ulaşılmadığı gerekçe gösterilerek beraat kararı verildi.

ÖLMEDEN ÖNCE ADALET İSTEMİŞTİ

Meslekten ihraç edildikten sonra inşaatta çalışmaya başlayan Öğretmen Kazım Kurnaz, sosyal medya hesabından adalet çağrısında bulunarak ‘Neredesin Adalet’, ‘Geç gelen adalet, adalet olmaz’ diye yazmıştı.