Sözcü Plus Giriş

Hakkari’de yarın okullar tatil mi? Valilik kar tatili açıklaması yaptı mı?

Hakkari'de yoğun kar yağışı devam ediyor. Kar yağışının etkisin arttırması ile birlikte Hakkari'de öğrenciler yarın okullar tatil mi merak ediyor. Valilik'ten henüz bir açıklama yapılmasa de Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden bugün öğleden sonra eğitime ara verildi. Peki Hakkari'de yarın okullar tatil olacak mı?

14:50 -
Hakkari’de yarın okullar tatil mi? Valilik kar tatili açıklaması yaptı mı?

Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden yapılan açıklamaya göre, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün öğleden sonrası için tatil edildi. Hakkari merkez ve diğer ilçeler için ise henüz bir kar tatili açıklaması yapılmadı. Hakkari’de yarın okulların tatil olup olmadığı ile ilgili de valilikten açıklama gelmedi.

ÜÇ İLÇEDE KAR TATİLİ

Hakkari, Yüksekova, Çukurca ve Şemdinli’de sabah saatlerinde başlayan kar yağışının etkisin artırması, hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kar kalınlığının 30 santimetreyi bulduğu Hakkari kent merkezi ile kar kalınlığının yaklaşık yarım Metreyi bulduğu Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca’da 3 Ocak’ta yani bugün öğleden sonrası için ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Yetkililer, bölgedeki kar yağışını süreceğini, kapalı olan köy yollarının açılması için de çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Son güncelleme: android-time 16:06 03.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more