Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da ‘Kurt Kapanı 2019-11’ denetimi

İstanbul Emniyeti kent genelinde "Kurt Kapanı 2019-11" denetimi gerçekleştirildi. Uygulamada durdurulan araçlar tek tek arandı. Kimlik kontrolleri ve GBT yapıldı

15:26 -
İstanbul’da ‘Kurt Kapanı 2019-11’ denetimi

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın talimatı doğrultusunda, Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde, olası terör ve asayiş olayları ve trafik kazalarının önlenmesine yönelik denetim yapılıyor. Havacılık, Narkotik Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele, Güven Timleri, Önleyici Hizmetler, Çevik Kuvvet ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü  ekiplerin katıldığı denetimlerde şüpheli görülen kişiler ve araçlar aranıyor. Denetimlerde araç sürücülerinin ve şüpheli görülen kişilerin kimlikleri de kontrol ediliyor.

ARAÇLAR TEK TEK ARANDI

Taksim Meydanı’nda yapılan uygulamada durdurulan araçlar tek tek arandı. Kimlik kontrolleri ve Genel Bilgi Tarama(GBT) yapıldı. Durdurulan bir taksideki Azeri uyruklu yolcu üzerinde yapılan aramadan uyuşturucu hap ve uyuşturucu madde kullanımında malzeme ele geçirildi. Azeri uyruklu kişi gözaltına alınarak Taksim Polis Merkezi’ne götürüldü.

NARKOTİK KÖPEĞİ DE KATILDI

Kadıköy Kuşdili Caddesi’ndeki denetimler “Zorro” isimli narkotik köpeği de katıldı. Zorro, durdurulan araçlarda arama yaptı. Denetim noktalarında Özel Harekat polisleri hazır bulundu.

İSTANBUL,(DHA)

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more