Sözcü Plus Giriş

İstanbul sise teslim oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları A.Ş., Boğaz’daki yoğun sis nedeniyle Kadıköy-Karaköy, Kadıköy-Beşiktaş ve Kadıköy-Eminönü seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. Sabah saatlerinden itibaren etkili olan sis nedeniyle bazı noktalarda görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü. Öğlen saatlerinde sisin dağılması ile birlikte hayat normale döndü.

07:49 -
İstanbul sise teslim oldu

İstanbul’da, sabah saatlerinden itibaren sis etkili oldu. Sis nedeniyle bazı noktalarda görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü. Büyükçekmece ve Esenyurt çevresinde görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle araçlar trafikte ilerlemekte güçlük çekti.

Sabah saatlerinde vapur iskelelerine gelen vatandaşlar seferlerin durdurulduğunu öğrendi. Foto: DHA

ŞEHİR HATLARINDA BAZI SEFERLER İPTAL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları A.Ş., Boğaz'daki yoğun sis nedeniyle Kadıköy-Karaköy, Kadıköy-Beşiktaş ve Kadıköy-Eminönü seferlerinin iptal edildiğini duyurdu.

Hayranlık uyandıran sis manzarası drone ile havadan görüntülendi. Foto: İHA

İstanbul Boğazı’nda kartpostallık görüntüler oluşturdu. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde mest eden görüntüler oluşturan yoğun sis, havadan drone ile görüntülendi.

Küçük Çamlıca Televizyon Kulesi de sis nedeniyle adeta kayboldu. Foto: İHA

Sis bazı bölgelerde binaları çevrelerken bazı bölgelerde de binaların çatılarına kadar indiği görüldü. Küçük Çamlıca Televizyon Kulesi de sis nedeniyle adeta kayboldu. Yoğun sisin oluşturduğu manzara görenlerde hayranlık uyandırdı.

Maslak’ta gökdelenler siste kayboldu. Foto: İHA

Gökdelenlerin yoğun olduğu Levent bölgesinde dev gökdelenlerin sis nedeniyle adeta gökyüzünde kaybolduğu görüldü.

Sis hayatı olumsuz etkilerken kartpostallık görüntüler de ortaya çıkardı. Foto: İHA

ÇANAKKALE BOĞAZI TRANSİT GEÇİŞLERE KAPATILDI

Çanakkale Boğazı’nda, gece saatlerinde başlayan yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi düşünce, deniz ulaşımı olumsuz etkilendi. Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi yetkilileri, boğazı saat 02.45´te sis nedeniyle transit gemi geçişlerine çift yönlü olarak kapattı. Yetkililer, telsiz kanalından gemi kaptanlarını durum hakkında bilgilendirdi. Çanakkale Boğazı’na giriş yapamayan gemiler, demir bölgelerinde bekletilmeye başlandı. Boğaz hattındaki feribot seferleri ise yapılmaya devam ediliyor.

Son güncelleme: 12:37 19.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more