Sözcü Plus Giriş

İYİ Partili Türkkan’dan kadın cinayetleri tepkisi: Artık yeter

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 85'inci yıl dönümünün hatırlatıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda Meclis Başkanvekili Levent Gök, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan ve CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın birer konuşma gerçekleştirdi. Milletvekillerinin dikkat çektiği kadın cinayetleri için gerekli önlemlerin alınması istendi.

19:23 -
İYİ Partili Türkkan’dan kadın cinayetleri tepkisi: Artık yeter

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Levent Gök Başkanlığı'nda toplandı. Açılışta konuşan Gök, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 85’inci yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, “Mustafa Kemal Atatürk, kadının yükseldiği ve kadının toplumun her alanında hak ettiği yeri fazlasıyla aldığı bir düzeni arzu etmiştir. Cumhuriyet projesinin içerisinde kadına verilen önem bu nedenle çok ayrı bir yer tutar” dedi.

İLGİLİ HABERKadın cinayetleri için çekilen video sosyal medyayı salladıKadın cinayetleri için çekilen video sosyal medyayı salladı

TÜRKKAN: ÇAĞRIDA BULUNMAK İSTİYORUM! ARTIK YETER

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Ordu’da balerin Ceren Özdemir’in evinin önünde öldürüldüğünü belirterek, “Henüz üniversite öğrencisi olan ve geleceğe dair hayallerini gerçekleştiremeden aramızdan ayrılan kızımızın ölümü hepimizi derinden üzdü. Ayşe Tuba Arslan’a, Ceren Özdemir kızımıza ve bugüne kadar şiddete uğrayan ve cinayetler sonucu hayatını kaybeden bütün kadınlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Buradan çağrıda bulunmak istiyorum; artık yeter. Kadın Hakları Günü’nü kutladığımız bu anlamlı gün bir milat olsun” diye konuştu.

AA – İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan

MHP’Lİ AKÇAY: KADIN YÖNELİK ŞİDDETİ DOĞURAN VASATIN ÜZERİNE GİTMELİYİZ

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ise, “Geçtiğimiz gün Ordu’da, 20 yaşındaki Ceren Özdemir evinin önünde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. Ceren’e Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Bu vahşet ve barbarlığı sona erdirmek hepimizin görevidir. Bunun için öncelikle kadına yönelik şiddeti doğuran vasatın üzerine gitmeliyiz ve en ağır şekilde cezalandırmalıyız” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERSon dakika... Ceren'in katil zanlısı tutuklandıSon dakika... Ceren'in katil zanlısı tutuklandı

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Meclis’in ilk adımının Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kadınlara seçme ve seçilme hakkının vermesi olduğunu söyleyerek, “Dünyanın ‘gelişmiş demokrasileri’ diye ifade edilen ülkelerden onlarca yıl evvel böyle bir adımın Meclisimizde ve ülkemizde atılmış olması, bizim medeniyetimizin ne kadar derin köklere sahip olduğunu göstermektedir” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın da yaşanan kadın cinayetlerine dikkati çekerek, gerekli önlemlerin alınmasını istedi. (DHA)

Son güncelleme: 19:24 05.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more