İstanbul’da 4 ayrı noktada yangın!

İstanbul'da bugün ardı ardına yangın haberleri geldi. Silivri, Kağıthane, Küçükçekmece ve Beyoğlu'ndaki yangınlar büyük korkuya neden oldu. Mahallelileri sokağa döken yangınlar, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonrası söndürüldü.

Yangının ilk adresi Silivri’ydi. Ortaköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 4 katlı bir kağıt fabrikasının giriş katında, tutkal makinesinin arızalanması nedeniyle yangın çıktı. Üretim malzemelerinin tutuşmasıyla alevler, fabrika bacasını sararken itfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine ulaştı.

 

İŞÇİLER TAHLİYE EDİLDİ

Binadaki işçiler tahliye edilirken, alevsiz bölgedeki imalat malzemeleri de dışarıya çıkarıldı. Kısa sürede kontrol altına alınarak söndürülen yangında fabrikanın bir kısmı kullanılamaz hale gelirken, herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

KAĞITHANE’DE 4 KATLI BİNADA YANGIN

 

Yangının bir diğer adresi de Kağıthane’ydi. Olay, Talatpaşa Mahallesi Güldibi Sokak’ta saat 19.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 4 katlı bir binanın en üst katında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Evde kimsenin olmadığı sırada çıkan yangın kısa sürede büyüdü.

Yangını fark eden mahalle sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, vatandaşların da yardımıyla alevlere müdahale etti. Yangın yaklaşık bir saat süren çalışma sonucu kontrol altına alındı.

İtfaiye ekiplerine yardımcı olan mahalle sakinlerinden Yasin Efe Yıldırım, “Biz arkadaşlar ile mahalledeydik yangını duyduk, itfaiye geldi. İtfaiyeciler yangını söndürmeye çalışıyorlardı. Biz de itfaiyeci arkadaşlara yardımcı olduk. Camları falan kırdık itfaiye bu sayede içeriye su sıktı. Kiracılar soba kurmuş. Galiba soba yangını çıkartmış. Yangın sırasında içeride kimse yokmuş. Yan binadan çocuklar varmış onları hemen tahliye etmişler” diye konuştu.

KÜÇÜKÇEKMEDE’DE DE BİNAYI ALEVLER SARDI

Saat 20.30 sularında Küçükçekmece, İnönü Mahallesi Sami Paşa Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı bir binanın çatısında çıktı. Henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı başlayan yangın, kısa sürede bütün çatıyı kapladı.

Bina sakinleri, yangını fark edince panikle dışarı koştu. Haber verilmesi üzerine yangına çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Herhangi bir yaralanmanın olmadığı yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çalışmaları sonucunda kontrol altına alındı.

İtfaiyenin çalışmalarını sokağa dökülen vatandaşlar izlerken, bazı vatandaşlar da söndürme çalışmalarını pencere ve balkonlarından takip etti. Yangın tamamen söndürülürken, çıkış nedeni ile ilgili soruşturma başlatıldı.

BEYOĞLU’NDA DEPO ALEV ALEV YANDI

Beyoğlu’ndaki yangınsa Örnektepe Mahallesi Onur Sokak’ta çıktı. Sokakta kağıt toplayan kişilerce kağıt ve plastik atık deposu olarak kullanılan açık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yangını fark eden mahalle sakinleri itfaiye ve polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alırken itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Mahalle sakinlerini sokağa döken yangın, kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. (AJANSLAR)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...