Kaymakamlıkta seçmen kavgası

CHP'li Başkan Özgün, Hatay Yayladağ da usulsüz şekilde seçmen kaydı yapıldığını iddia ederek, görüntü kaydı almak istedikleri sırasında da ilçe kaymakamı tarafından CHP’lilerin darp edildiğini öne sürdü.

Seçimlere üç aydan az bir süre kala “hayali seçmen” iddiaları Türkiye'nin gündemine oturdu. Muhalefet, birçok bölgede “hayali seçmen” iddialarını yinelerken, CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün de sosyal medya hesabından dikkat çeken bir video ve bir mesaj paylaştı.

CHP’li Başkan Özgün, Hatay Yayladağ’da usulsüz şekilde seçmen kaydı yapıldığını iddia ederek, görüntü kaydı almak istedikleri sırasında da ilçe kaymakamı tarafından CHP'lilerin darp edildiğini öne sürdü.

CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün'ün mesajı ve paylaştığı video şöyle: “Hatay Yayladağı’nda 17 Ocak saat 17.00dan sonra usulsüz şekilde seçmen kaydı yapıldığının tespiti üzerine geçmiş dönem ilçe başkanımız ve ilçe seçim kurlu yetkilimiz görüntü almaya çalışmıştır. İlçe kaymakamı ise suç işleyerek eski ilçe başkanımızı darp etmiş ve hakaret etmiştir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...