Sözcü Plus Giriş

Mansur Yavaş, en kritik ilçe için Nazlıaka’yı istedi

CHP’nin Ankara’da adayı henüz belli olmayan önemli ilçesi Etimesgut için son viraja girildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek, Etimesgut için Ankara eski Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın aday gösterilmesini istediği öğrenildi. Etimesgut’ta yapılan anketlerde de Nazlıaka önde çıktı.

Sözcü Ankara
10:31 -
Mansur Yavaş, en kritik ilçe için Nazlıaka’yı istedi

Aylin Nazlıaka'ya Ankaragücü taraftarları başta olmak üzere, sosyal medyadan da destek geldi. CHP’de kadın aday sayısının az olmasını eleştiren partililer de Nazlıaka’ya destek veriyor.  Nazlıaka da SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada, “Ankara'da seçim kazanmak için Etimesgut ilçesini almak çok önemli. Etimesgut adayı olursam, zafer vaadediyorum” dedi. İYİ Parti Etimesgut'ta aday çıkarmamış ve CHP adayını destekleme kararı almıştı.

Bu arada daha önce CHP'den ihraç edilen Nazlıaka'nın adaylığı konusunda, Parti Meclisinin af çıkarmasına gerek olmadığı da belirlendi. CHP aday yönetmeliğinin 4. maddesine göre, yerel seçimlerde aday olacakların parti üyesi olması gerekmiyor. Parti tüzüğünün 12. maddesi de daha önce Milletvekilliği yapan adayların, son bir yıl içinde parti üyeliğinin zorunlu olmadığı hükmünü taşıyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more