Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı 2019’da hangi güne denk geliyor?

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklama ile Ramazan Bayramı tatili netleşti. Cumhurbaşkanlığı kararıyla Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı. Peki Ramazan Bayramı ne zaman başlayacak ve ne zaman bitecek? İşte 2019'da Ramazan Bayramı tarihi...

Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı 2019’da hangi güne denk geliyor?

Milyonlarca Müslüman onbir ayın sultanı olarak nitelendirilen Ramazan’da ibadetlerini sürdürüyor. Mübarek ayın ardından Ramazan Bayramı kutlanacak. Peki 2019’da Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün?

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı arefesi 3 Haziran Pazartesi gününe geliyor. 4-5-6 Haziran Ramazan Bayramı olacak.

Ramazan Bayramı ne zaman? 2019’da Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

RESMİ KURUMLAR İÇİN 9 GÜNLÜK TATİL!

Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin gönderilen idari izin yazısında şu ifadelere yer verildi:

“Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00'te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...