Sadi Güven ‘seçim yenilenmesin’ demiş

YSK'nın 11 üyesinden Başkan Sadi Güven'in, İstanbul için AKP'nin yaptığı 'seçim yenilensin' talebine 'ret' oyu verdiği ortaya çıktı. 'İstanbul seçimleri yenilensin' diyen 7 üyenin isimlerini tek tek meclis kürsüsünden okuyan CHP lideri Kılıçdaroğlu bu hakimler için 'çete' benzetmesi yaptı.

Sadi Güven ‘seçim yenilenmesin’ demiş

YSK, AKP’nin itirazı üzerine İstanbul'daki Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin yenilenmesine, 4’e karşı 7 ile yani oy çokluğuyla karar verdi.  YSK Başkanı Sadi Güven’in de ret oyu verdiği ortaya çıktı.

Partisinin grup toplantısında bu konuya değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerin yenilenmesi için ‘evet’ oyu veren 7 YSK üyesi hakimin isimlerini tek tek okuyarak hakimlere sert sözlerle yüklendi. Kılıçdaroğlu “Hakim dediğin adam verdiği kararın arkasında duran adamdır. Satılık adam değildir. Siyasi baskılara boyun eğen adam değildir.” dedi. CHP lideri kabul oyu veren 7 hakim için “Çete” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu'dan YSK hakimlerine sert sözler: Hakim dediğin adam, satılık adam değildir İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu'dan YSK hakimlerine sert sözler: Hakim dediğin adam, satılık adam değildir