Sözcü Plus Giriş

Kemal Kılıçdaroğlu’na saldıranın kimliği belirlendi : Osman Sarıgül

Ankara Başsavcılığı, şehit Yener Kırıkçı’nın cenazesi sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin çok yönlü soruşturma başlattı. Olayın organize ve terör eylemi olup olmadığı konusunda araştırma yapılırken, Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişinin adının Çubuk Akkuzulu Köyü'nden Osman Sarıgül olduğu belirlendi. Saldırıdan sonra kaçan Sarıgül, jandarma ve polis ekipleri tarafından her yerde aranıyor.

Asuman ARANCA
19:46 -
Kemal Kılıçdaroğlu’na saldıranın kimliği belirlendi : Osman Sarıgül

Kılıçdaroğlu’na Çubuk’un Akkuzulu Köyü’nde yapılan linç girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında yapılan ilk incelemede, kamera görüntülerinden 6 saldırganın kimliği belirlendi. Görüntülerden, yumruk atan kişinin Akkuzulu Köyü’nde çiftçilik yapan Osman Sarıgül olduğu tespit edildi. Şüphelilerin yakalanması çalışmaları sürdürülüyor.

İLGİLİ HABERSon dakika... Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırıSon dakika... Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı

Öte yandan Ankara Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin olaydan önce sosyal medyadan saldırı için çağrı yapılıp yapılmadığını araştırdığı öğrenildi. Ankara Valiliği de şehit cenazesinde yeterli güvenlik önlemi alınmaması konusunda ilgili idari soruşturma başlattı.

Son güncelleme: 11:21 24.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more