Sözcü Plus Giriş

Cibuti ziyaretindeki uçak tartışmalara neden oldu!

ANKA Haber Ajansı'nın, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Eski Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun Cibuti'ye yaptığı ziyarette kullandıkları öne sürülen uçakla ilgili haberi tartışmalara neden oldu.

19:05 -

ANKA Haber Ajansı’nın, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Eski Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun Cibuti’ye yaptığı ziyarette kullandıkları öne sürülen uçakla ilgili haberi tartışmalara neden oldu.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve eski Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte Cibuti'de inşa edilen 2. Abdülhamit Han Camii'nin açılışına katılmak için kullandığı uçağın maliyetinin 744 bin lira olduğu iddia edildi. Anka Haber Ajansı'nın haberine göre, seyahat için kiralanan Gulfstream G550 tipi özel jetin 6 saat süren uçuş için yakıt masrafının 124 bin lira, kiralama bedelinin ise 620 bin lira olduğu aktarıldı.

İLGİLİ HABERVarank tarifeli uçakla dönecek Endonezyalı bakanı uçağına davet ettiVarank tarifeli uçakla dönecek Endonezyalı bakanı uçağına davet etti

ŞENTOP’TAN AÇIKLAMA

Cibuti ziyaretine ilişkin açıklama yapan Mustafa Şentop, “Bu ziyaretin ve gerçekleşen temasların etkili olduğunu kısa zamanda öğrendik. FETÖ kaynakları, önemli ziyareti ‘cami açılışı' diye nitelendirerek haberleştirmeye yönelmişler. Bir ‘ağ' bulduklarını da müşahede ediyoruz” dedi.

Şentop, ziyareti, FETÖ'nün hâlâ faal olduğu Afrika ülkelerinin parlamenterleriyle temas ve FETÖ tehlikesini anlatmak için vesile olduğuna inandıkları için gerçekleştirdiklerini aktardı.

Gulfstream G550 tipi özel jetlerin yüksek kiralama maliyeti, geçen yıl da Arjantin'de düzenlenen G20 Dijital Ekonomiden Sorumlu Bakanlar Toplantısı'na katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın yaklaşık 17 saatlik özel uçuşuyla gündeme gelmişti.

 

Son güncelleme: 07:35 02.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more