Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da otobüs tramvay parmaklıklarına çarptı

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bir otomobil sürücüsünün sıkıştırması nedeniyle şoförünün manevra yaptığı otobüs, tramvay yolunun demir parmaklıklarına çarptı. Kaza nedeniyle aksayan trafik kısa süre sonra normale döndü.

22:33 -

Kaza, Fındıklı Meclis-i Mebusan Caddesi’nde 22.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Poligon Mahallesi-Kabataş seferini yapan 58A hat numaralı İstanbul Otobüs A.Ş.’ye ait belediye otobüsü şoförü, son yolcuyu indirdikten sonra Kabataş durağına doğru ilerlerken, bir otomobil sürücüsü kendisini sıkıştırdı.

Otobüs sürücüsü, otomobile çarpmamak için direksiyonu sola kırdı. Bu sırada kontrolden çıkan otobüs, tramvay yolunun demir parmaklıklara çarptı.

Çarpmanın etkisiyle kırılan demir parmaklık parçaları tramvay yoluna saçıldı. Kaza nedeniyle bir ray kapanırken, seferler tek ray üzerinden çift yönlü olarak verildi.

FOTO: DHA

Kazanın ardından, Beşiktaş-Karaköy yönünde de araç trafiği bir süreliğine durma noktasına geldi. Araç geçişleri tek şeritten sağlanırken, otobüs geçişlerine izin verilmedi.

Kazadan sonra otobüs şoförüne yardım eden Hacı Bulut, şunları söyledi:

* Biz içeride oturuyorduk. Bir anda bir ses geldi. Ne oldu diye dışarıya çıktık, otobüs bariyerlere çarpmış.

* Yolcu yoktu, tek şoför vardı. Şoför kendinden değildi, su falan götürdük. Su falan içti kendine geldi. Tramvay falan geçemedi. DHA

Son güncelleme: 10:28 30.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more