Sözcü Plus Giriş

İstiklal Caddesi’ndeki cinayetin zanlıları tutuklandı

İstiklal Caddesi'nde İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunu 23 yaşındaki Halit Ayar'ın bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili Emra Yaşar ve Erhan Kurdal adliyeye sevk edildi.Mahkeme iki şüphelinin tutuklanmasına karar verdi.

12:29 -

Ümit TÜRK – Can ÖZÇELİK/SÖZCÜ

Savcılık sorgularının ardından İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan Emra Yaşar ile Erhan Kurdal, ifadelerinin ardından yağmaya teşebbüs ve kasten öldürme suçlarından tutuklandı. Emra Yaşar için Baro tarafından atanan avukatın, ‘ben bu kişilerin avukatlığını yapmak istemiyorum’ diyerek sorguya katılmadığı belirtildi. Katil zanlılarının mahkemedeki ifadeleri de ortaya çıktı.

“PİŞMANIM”

Erhan Kurdal,  “Arkadaşımla gündüz buluşup dışarı çıkmıştık. Böyle bir olay gerçekleşti. Pişmanım. Ben de silah yoktu. Arkadaşımda bıçak vardı. O kişinin bıçaklandığını görmedim. Daha sonra memur arkadaşlardan öğrendim bıçaklandığını. Alkollüydük. Mevzu neden çıktı onu dahi bilmiyorum. Keşke böyle bir olay yaşanmasaydı. Arkadaşım kaçınca karşı taraf kalabalık olduğu için tek kalmamak için bende kaçtım” dedi.

“SERBEST KALMAK İSTİYORUM”

Emra Yaşar ise, “Şu an Kırıkkale cezaevinde mahkumum. Olay zamanında parkta uyuşturucu içiyorduk. Erhan çocukluk arkadaşımdır. Onunla beraber takılıyordum. Evde bana hançer, bıçak gösterdi. Onları evime götürüp, asacaktım. Taksime çıkıp alkol aldık. Erhan ile onların tartıştığını gördüm. Ayırmak için yanlarına gittim. Onlar yanlış anlayıp, bana vurmaya başladılar. Aklıma hançer geldi. Onları korkutmak için çıkarıp salladım. İçkiliydim. Kamera kayıtları var. Ayırmaya giderken bana vurdular. Çok üzgünüm. Ben bugüne kadar kimseyi öldürmedim. Serbest kalmak istiyorum” diye konuştu.

AVUKATLIĞINI YAPMAYI REDDETTİ

Emra Yaşar için İstanbul Barosu tarafından atanan bir avukatın ise “Ben bunun avukatlığını yapmam” diyerek şüphelinin avukatlığını yapmayı reddettiği bunun üzerine baro tarafından Yaşar için başka bir avukat görevlendirildiği öğrenildi.

Gasp suçundan cezaevinde bulunan Emra Yaşar'ın izinli olarak dışarıda bulunduğu ortaya çıktı.

SUÇU İKRAR ETTİLER

Yaşar ve Kurdal'ın tutuklanmasına ilişkin kararda, şüphelilerin her ikisinin de ikrara yönelik beyanları, Emra Yaşar'ın ise olayda kullanılan bıçağın olay anında kendisinde olduğu ve bu bıçağı kullandığını ikrar ettiği belirtildi.  Erhan Kurdal'ın “Kasten öldürme” suçunu işlemediğini ve diğer şüphelinin bu suçu işlediğine dair beyanlarının kendisini suçtan kurtarmaya yönelik olduğu ifade edildi.

 

Son güncelleme: 16:10 09.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more