Golf’ün yerini alacak elektrikli Volkswagen’in adı belli oldu!

Volkswagen'in elektrikli otomobil modellerine geçişinin ilk örneklerinden biri olması planlanan kompakt modelin adı belirlendi. Bu otomobil Golf'ün yerini alacak ve adıda ID.3 olacak. ID.3 kullanıcısına 330 ila 550 km arasında menzil sunacak. Otomobilin Almanya'daki First Edition üretiminin satış fiyatı 40 bin Euro olacak!

Golf’ün yerini alacak elektrikli Volkswagen’in adı belli oldu!

Alman otomotiv devi Volkswagen bugün ID ailesinin ilk ve en önemli modelinin adını açıkladı. Markanın kompakt sınıfta yer alan elektrikli otomobilinin adı ID.3 olacak! ID.3’ten satın almak isteyenler markanın internet sitesinden 1000 Euro ön ödeme ile araçtan satın alabilecekler. First Edition olan ilk 30 bin otomobil bu yüzden rezervasyonla tüketicilere sunulacak.

ID.3 kullanıcısına 3 farklı pil seçeneği sunacak ve böylece otomobilin menzili 330 ile 550 km arasında değişecek. Ön siparişle alınacak modellerin WLTP testlerine göre menzili 420 km olacak. Otomobilin fiyatı ise Almanya’da 30 bin Euro’dan başlayacak. İlk üretim serisi olan ID.3’ler ise 40 bin Euro’dan satılacak.

ID.3’ün ilk versiyonundan satın alan Avrupalı tüketiciler araçlarını bir yıl boyunca Avrula’nın IONITY hızlı şarj sisteminden ücretsiz olarak şarj edebilecekler. İlk üretilen modeller sahipleriyle 2019’un son dönemlerinde buluşacak.

Loading...