Sözcü Plus Giriş

Yerli otomobilden bir detay daha…

Türkiye'nin otomobili tanıtımı için geri sayım devam ediyor. Dün sosyal medyada paylaşılan far görsellerinden sonra bugün de aynı açıdan otomobilin silüetinin daha belirgin olduğu bir paylaşım yapıldı.

14:35 -
Yerli otomobilden bir detay daha…

Geride bıraktığımız hafta içinde Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank’ın örtülü prototiplerle paylaştığı görselden sonra 27 Aralık cuma günü yerli otomobilin tanıtımının yapılacağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.

İLGİLİ HABERYerli otomobil neye benzeyecek?Yerli otomobil neye benzeyecek?

Dün TOGG’un resmi hesabından yapılan ilk paylaşımdan sonra bugün dün paylaşılan ilk görselin daha fazla detaya sahip olan versiyonu paylaşımı yapıldı.

Tanıtımın olacağı 27 Aralık tarihinden önce Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu resmi sosyal medya hesabından her gün yerli otomobille alakalı bir detay paylaşacak. Yerli otomobilin tanıtılacağı ilk modeli kompakt yani C segmentinde yer alan bir SUV olacak. Elektrik motoruna sahip olacak otomobilin 400-450 km menzili olacağından söz ediliyor.

Yerli otomobilin tasarımını dünyadaki en büyük otomobil markalarıyla çalışan Pininfarina yaptı. Pininfarina Ferrari’den Cadillac’a, Cadillac’tan Hyundai’ye geniş bir müşteri ağına sahip.

İLGİLİ HABERYerli otomobilin farlarının yer aldığı ilk fotoğraf paylaşıldı!Yerli otomobilin farlarının yer aldığı ilk fotoğraf paylaşıldı!

Sözcü otomotivi Instagram’dan da takip edebilirsiniz 

Son güncelleme: 15:10 24.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more