Sözcü Plus Giriş

Facebook’tan çocukları koruyacak mesaj hamlesi!

Yetkililer geçtiğimiz aylarda Facebook’un tüm mesajları şifreleyeceğini duyurdu. Dünya çapındaki otoriteler Facebook’u bu yola girmemesi konusunda ikna etmeye çalışıyor. Tüm mesajların şifrelenmesinin özellikle kötü niyetli kişilerin çocukları hedef almasını kolaylaştıracağı belirtiliyor....

16:29 -
Facebook’tan çocukları koruyacak mesaj hamlesi!

Facebook’un duyurduğu mesajları şifreleme hamlesi bazı çevreler tarafından tehlikeli bulundu ve Facebook’tan açıklama geldi. ShiftDelete’de yer alan habere göre bazı otoriteler Facebook’un mesaj şifreleme hamlesinin, devletlerin çocukların cinsel sömürüsünü içeren davaları araştırabilmelerini engelleyebileceği belirtiyor.

facebook sözcü ile ilgili görsel sonucu

MESAJ ATAN ALAKASIZ HESAPLAR İNCELENECEK

Facebook'un küresel güvenlik sorumlusu Antigone Davis ise bu konuda çocuklar için özel önlemler aldıklarını belirtiyor. Alakasız bir hesap çocuklara mesaj göndermeye başladığında Facebook bu hesabı incelemeye alacak. Benzer şekilde Instagram'da da küçüklerle iletişim kurmaya çalışan hesaplar incelenecek. Daha önce birçok kişinin engellediği hesapların çok daha hızlı inceleneceği belirtiliyor.

İLGİLİ HABERFacebook gözünü zihin okuma bilekliğine dikti!Facebook gözünü zihin okuma bilekliğine dikti!
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more