Sözcü Plus Giriş

Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) dünya genelinde acil durum ilan ettiği Corona virüsü için, Çinli uzmanlar yeni bir test geliştirdi.

Çin Bilim ve Teknoloji Ofisinin yapılan açıklamaya göre, geliştirilen yeni test kişide virüsün olup olmadığını 8-15 dakika arasında tespit edebiliyor.

Çin Ulusal Hastalık Kontrol ve Önleme Enstitüsü ve Wuxi merkezli bir yüksek teknoloji şirketi uzmanlarının ortak çalışması olan testin taşınabilir olmasının kullanımı kolaylaştırdığı ifade edildi.

Test kitinin seri üretime geçtiğini bildiren uzmanlar, testin günde 4 bin kişide uygulanabileceğine vurgu yaptı. Hükümet yetkililerinin de destek verdiği test, Çin’in Hubei bölgesinde uygulanmaya başlandı. (İHA)

İLGİLİ HABERUzmanlar corona virüsü aşısı için tarih verdi!Uzmanlar corona virüsü aşısı için tarih verdi! İLGİLİ HABERCorona virüsüne karşı 'kolonya' önerisi!Corona virüsüne karşı 'kolonya' önerisi! İLGİLİ HABER'Corona virüsünde biyolojik saldırı' iddiasına açıklama geldi!'Corona virüsünde biyolojik saldırı' iddiasına açıklama geldi! İLGİLİ HABERCorona virüsü insan vücudunu nasıl etkiliyor?Corona virüsü insan vücudunu nasıl etkiliyor? İLGİLİ HABERCorona virüsü nasıl bulaşır? Corona virüsünün aşısı var mı, belirtileri neler?Corona virüsü nasıl bulaşır? Corona virüsünün aşısı var mı, belirtileri neler?
Son güncelleme: 23:51 31.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more