Sözcü Plus Giriş

Dünyanın beklediği an geldi: Aşılar yola çıktı

İngiltere'nin onay verdiği Pfizer-BioNTech aşısı için üretim merkezinde hareketlilik başladı. Birbiri ardına yola çıkan kamyonlar, aşıları Belçika'nın Puurs kentinden İngiltere'ye götürüyor.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 13:38, 03/12/2020
Dünyanın beklediği an geldi: Aşılar yola çıktı

Dünya genelinde etkili olan corona virüsü salgınında vaka sayısı 65 milyona yaklaşırken ilaç firmaları da aşı çalışmalarına hız verdi.

Son olarak Avrupa İlaç Ajansı'na başvuru yapan ABD'li Pfizer ile Alman BioNTech’in aşısının yaygın kullanımını onaylayan ilk ülke İngiltere oldu.

Aşının onay almasının ardından İngiltere'ye sevkiyat başladı. Corona aşılarını taşıyan kamyonlar, Belçika'nın Puurs kentinde bulunan Pfizer üretim merkezinden ayrıldı.

Kamyonların, kısa süre içerisinde İngiltere'ye ulaşması ve aşılamanın başlaması bekleniyor.

40 MİLYON DOZ SİPARİŞ

İngiltere halihazırda 40 milyon doz sipariş etti. Aşıların 2 doz halinde yapılması göz önünde tutulursa, 20 milyon kişiye aşı yapılması planlanıyor. İlk dozların birkaç gün içinde riskli gruba uygulanması planlanıyor.

İlginizi ÇekebilirCanlı yayında aşı yarışı: Boris, Obama, Bush ve Clinton sıraya girdiCanlı yayında aşı yarışı: Boris, Obama, Bush ve Clinton sıraya girdi İlginizi ÇekebilirCorona virüsü aşısında sona gelindi ama Covid-19 aşısı nasıl taşınacak?Corona virüsü aşısında sona gelindi ama Covid-19 aşısı nasıl taşınacak?
Yayınlanma Tarihi:13:34,