Sözcü Plus Giriş

Dünya Sağlık Örgütü’nden flaş Wuhan açıklaması: Bunu duymak inanılmaz

Dünya Sağlık Örgütü'nden Dr. Maria van Kerkhove, Wuhan'da yeni corona virüsü vakaları görülmemesiyle ilgili, "Bunu duymak inanılmaz. Gösterilen çabalara hayranlık duyuyorum" dedi.

Sozcu.com.tr
10:15 -
Dünya Sağlık Örgütü’nden flaş Wuhan açıklaması: Bunu duymak inanılmaz

Corona virüsünün Çin’de ilk kez ortaya çıktığı Wuhan kentiyle ilgili Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) çarpıcı bir açıklama geldi. DSÖ’den Dr. Maria van Kerkhove, Wuhan’da durumu ağır ve yeni vaka görülmemesiyle ilgili konuştu.

Kerkhove, Wuhan yönetimini tebrik ederken, “Salgının ilk döneminde en sert şekilde darbe alan Wuhan’da durumu ağır ya da yeni vaka olmadığını duymak inanılmaz bir haber. Usanmadan ve yorulmadan gösterilen çabalara hayranlık duyuyorum ve teşekkür ediyorum” dedi.

Acil durum kurallarına uyarak evde kalanlar da teşekkür eden Kerkhove, “Elinizden geleni yaptığınız için size şapka çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı.

77 BİN KİŞİ İYİLEŞTİ

Wuhan şehri corona virüsü ilk kez tespit edildikten sonra Ocak ayında giriş ve çıkışlara kapatılarak karantina altına alınmıştı. Şehirdeki sıkı önlemler Nisan ayında kaldırılmıştı.

Worldometers’ın verilerine göre 82 bin 875 vaka görülen Çin’de 77 bin kişi sağlığına kavuştu, 4 bin 633 hasta ise hayatını kaybetti.

İLGİLİ HABERÇocuklar arasında yayılıyor diye uyarı yapılmıştı! İşte coronayla birlikte vuran hastalıkÇocuklar arasında yayılıyor diye uyarı yapılmıştı! İşte coronayla birlikte vuran hastalık

 

İLGİLİ HABERCorona uçakta işte böyle yayılıyor: Tek bir kişi yetiyor!Corona uçakta işte böyle yayılıyor: Tek bir kişi yetiyor!
Son güncelleme: 09:40 05.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more