Flaş gelişme: ABD, corona virüsü geliştirmeye başladı

Corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen ABD'den flaş bir açıklama geldi... ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü'nün corona virüsü üretmeye başladığı açıklandı. Bu virüsün, Covid-19 aşısı denemelerine katılanlara enjekte edileceği kaydedildi.

Flaş gelişme: ABD, corona virüsü geliştirmeye başladı

Corona virüsü salgınında küresel ölçekte vaka sayısı 21 milyonu geçerken, salgının merkez üssü haline gelen ABD’den flaş bir açıklama geldi…

Reuters haber ajansının özel haberinde, ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü’nün (NIAID) laboratuvar ortamında corona virüsü geliştirmeye başladığı belirtildi.

GÖNÜLLÜLERİ HASTA ETMEK İÇİN GELİŞTİRİLDİ
Rusya’nın corona virüsüyle mücadele kapsamında aşıyı tescillemesinin ardından NIAID tarafından yapılan açıklamada, “Konvansiyonel klinik testlere öncelik vermeye devam ediyor. Covid-19 aşısının insanlar üzerindeki yan etkileri üzerine araştırma ve incelemelere başlıyoruz. ABD’li bilim insanları, corona virüsü aşısında gönüllü olanlara aşı olduktan sonra enjekte etmek üzere corona virüsü geliştirmeye başladı” ifadesi yer aldı.

DETAYLAR GELİYOR…

Corona virüsü salgınında son durum: Nisan'dan beri bir ilk yaşandı İlginizi Çekebilir Corona virüsü salgınında son durum: Nisan'dan beri bir ilk yaşandı
ABD Bilim Corona Dünya Güney Kore Haber Kore Reuters Rusya son dakika Türkiye Venezuela