Sözcü Plus Giriş

Fransa’da son durum: Ölü sayısı 28 bin 530…

Fransa Sağlık Bakanlığı, corona virüsü salgını nedeniyle son 24 saat içinde 83 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bakanlık, bakımevlerinde yaşamını yitirenleri de verilere eklendiğini belirterek, ülke genelinde can kaybının 28 bin 530'a yükseldiğini duyurdu.

20:54 -
Fransa’da son durum: Ölü sayısı 28 bin 530…

Fransa Sağlık Bakanlığı, 48 gündür yoğun bakım hasta sayısında düşüş yaşandığını ve bin 555’i yoğun bakımda olmak üzere 16 bin 264 kişinin hastanede tedavi altında olduğunu açıkladı.

Reuters’ta yer alan habere göre, ülkede iyileşen hasta sayısı 718 artarak 65 bin 879’a ulaştı.

CORONA KRİZİ MACRON’U KÖTÜ ETKİLEDİ

Fransa’da Odoxa Araştırma ve Anket Şirketi tarafından her ay gerçekleştirilen popülarite anketinde, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un popülaritesinin düştüğü, Başbakan Edouard Philippe’in ise yükseldiği çıktı.

Her ay internet üzerinden yapılan ve bin kişinin katıldığı ankette Covid-19 krizi sürecinde Başbakan Edouard Philippe ve Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un popülaritesi ölçüldü.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Fransa Başbakanı Edouard Philippe (Foto:İHA)

Sağlık krizinin ilk ayında popülaritesi kısa bir süre yükselen Macron’un puanı yeniden 7 puan gerileyerek yüzde 33’e düştü. Macron’un puanının Şubat ayı sonu seviyesine gerilediği belirtildi.

Her 3 kişiden birinin Cumhurbaşkanı Macron’un faaliyetlerini beğenmediği belirlenirken, ankete katılanların yüzde 35’inin Macron’u “iyi bir cumhurbaşkanı” olarak nitelendirdiği bildirildi. Ankete katılanların yüzde 65’i ise Macron’un politikalarını beğenmediğini ifade etti.

Ankette corona virüsü salgını sırasında Başbakan Edouard Philippe’in popülaritesinin yükselmesi dikkat çekti. Başbakan Philippe’in popülaritesinin 11 puan artarak yüzde 46’ya yükseldiği ifade edildi. (Reuters, İHA)

İLGİLİ HABERDSÖ: Coronanın hayvandan insana bulaşması ilk kez gözlemlenmiş olabilirDSÖ: Coronanın hayvandan insana bulaşması ilk kez gözlemlenmiş olabilir İLGİLİ HABERCorona virüsü metroda işte böyle yayılıyor! Saniyeler içinde...Corona virüsü metroda işte böyle yayılıyor! Saniyeler içinde...
Son güncelleme: 11:07 29.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more