Hain saldırı sonrası Rusya’dan flaş hamle: Fırkateynler yola çıktı

İdlib'de hain saldırı sonucu 33 Türk askerinin şehit düşmesi sonrası Rusya'dan flaş bir adım geldi. Rus Donanması, üzerinde seyir füzeleri bulunan iki fırkateynin Suriye kıyılarına gönderildiğini açıkladı.

Hain saldırı sonrası Rusya’dan flaş hamle: Fırkateynler yola çıktı

Rusya destekli Esad rejimi son iki aydır İdlib’i abluka altına alırken, dün bölgeden yürekleri dağlayan haber geldi. Rejim güçlerinin Bilyun kasabası yakınlarındaki saldırısı sonrası 33 Türk askeri şehit düştü. 32 askerimizin de yaralandığı hain saldırı sonrası Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanları sınıra gitti.

Akar ve komutanlar rejim güçlerine karşı yürütülen operasyonu sevk ve idare ederken, Rusya’dan ardı ardına açıklamalar gelmeye başladı. Moskova’dan yapılan ilk açıklamada, Rus Hava Kuvvetleri’nin Türk askerlerinin bulunduğu bölgeye herhangi bir operasyon düzenlemediği belirtildi.

KALİBR FÜZELERİ YÜKLÜ

Ateşkes için gerekli adımların atıldığını öne süren Moskova kanadından dakikalar sonra çarpıcı bir hamle geldi. Reuters’ın Interfax ajansından son dakika gelişmesi olarak aktardığına göre Rusya Donanması’na bağlı Karadeniz Filosu, iki savaş gemisinin Suriye kıyılarına doğru yola çıktığını duyurdu.

Gemilerin üzerinde Kalibr kara saldırı ve gemisavar seyir füzeleri bulunduğu belirtiliyor.

Son dakika... Hatay Valisi açıkladı: 33 askerimiz şehit oldu İlginizi Çekebilir Son dakika... Hatay Valisi açıkladı: 33 askerimiz şehit oldu

 

Son dakika... Rusya'dan hain saldırı sonrası tehdit gibi açıklama: Türkiye için kötü olur İlginizi Çekebilir Son dakika... Rusya'dan hain saldırı sonrası tehdit gibi açıklama: Türkiye için kötü olur