Sözcü Plus Giriş

İtalya’da 24 saatte 793 kişi daha öldü

Corona virüsünün İtalya'da yarattığı korkunç tablo kötüleşerek devam ediyor. Son verilere göre ülkede son 24 saatte 793 kişi daha öldü.

20:07 -
İtalya’da 24 saatte 793 kişi daha öldü

Corona virüsü nedeniyle İtalya’da ölenlerin sayısı 4 bin 825’e yükseldi.

Virüsün ana vatanı olan Çin’den bile fazla sayıdı kişnin hayatını kaybettiği ülkede sadece son 24 saatte 793 kişi daha hayatını kaybetti.

Ülkede ayrıca sadece bugün yapılan testlerde pozitif çıkan vaka sayısı 6 bin 500 olarak duyuruldu. İtalya’da ilk günden beri toplam vaka sayısı ise 53 bin 578 oldu. Bu vakalardan şu ana kadar 6 bin 72’si tedavi edildi.

CENAZELER ASKERİ ARAÇLARLA TAŞINIYOR

İtalya'nın Bergamo şehrinde çekildiği öne sürülen fotoğraflarda, kamyonların hastalık nedeniyle ölenlerin cesetlerini yakma işlemleri için taşıdığı iddia edilmişti.

Ülkede şartlı sokağa çıkma yasağı yaklaşık iki haftadır uygulanıyor ancak bazı İtalyanların spor yapma ve markete gitme bahanesi ile hâlâ bir araya gelmeye çalıştığı da öne sürülüyor. Bu nedenle ülke genelinde alınan bir kararla spor yapılması da yasaklanmış durumda.

İNGİLTERE VE FRANSA’DA DA DURUM FARKLI DEĞİL

Corona virüsünden etkilenen diğer ülkelerden İngiltere ve Fransa’da da benzer bir korku tablosu var.
Fransa’da bugün 112 kişi daha hayatını kaybederken ülkede vaka sayısı 15 bin 459’a çıktı. Toplam ölümler ise 562 oldu.

İngiltere’de ise bugün 56 kişi daha hayatını kaybetti ve hayatını kaybedenlerin sayısı 233’e yükseldi. Ülkedeki güncel vaka sayısı 5 bin 18.
Fransa’da bugün

 

 

İLGİLİ HABERİtalyan doktorlardan corona virüsünün şifrelerini ortaya çıkaran çalışmaİtalyan doktorlardan corona virüsünün şifrelerini ortaya çıkaran çalışma
Son güncelleme: 09:58 24.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more