AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF güz dönemi final sonuç tarihi belli mi?

Açıköğretim Fakültesi tarafından 18-19 Ocak tarihlerinde yapılan Güz dönemi final sınavı sonuçları merakla bekleniyor. Sınava katılan öğrenciler, sonuçlarını Anadolu Üniversitesi'nin aof.anadolu.edu.tr adresinden T.C kimlik no ve şifreleri ile öğrenebilecek. Peki AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak, tarih belli oldu mu? İşte sınavlar hakkında merak edilenler...

AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF güz dönemi final sonuç tarihi belli mi?

Anadolu Üniversitesi’nin 18-19 Ocak 2020 tarihlerinde Açıköğretim Fakültesi, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik uyguladığı Güz dönemi dönem sonu sınavları için bekleyiş sürüyor. Binlerce Açıköğretim öğrencisinin katıldığı final sınav sonuçları, online olarak üniversitenin aof.anadolu.edu.tr öğrenci otomasyonu üzerinden T.C kimlik no ve şifreler ile giriş yapılarak öğrenilebilecek. Peki AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte Aöf final sınavlarıyla ilgili tüm detaylar.

AÖF GÜZ DÖNEMİ FİNAL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Açıköğretim öğrencilerinin 18-19 Ocak 2020 tarihlerinde katıldığı final sınavlarının sonuç tarihi henüz açıklanmadı. Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün içinde açıklanmakta olup öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır. Sınav sonuçları, Anadolu Mobil ve aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonundan öğrenilebilir.

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

AÖF SINAV GEÇME NOTLARI

84 – 100 AA 4,00 Geçti
77 – 83 AB 3,70 Geçti
71 – 76 BA 3,30 Geçti
66 – 70 BB 3,00 Geçti
61 – 65 BC 2,70 Geçti
56 – 60 CB 2,30 Geçti
50 – 55 CC 2,00 Geçti
46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti
40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti
33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

SINAVLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE DERS GEÇME

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi; “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği” ile bu Yönetmelik’in verdiği yetkiye istinaden hazırlanan “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları” ve “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları”na göre belirlenir. Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız. Yanlış sütuna yapılan işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır. Öğrenciler sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) iş günü içinde aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bölümünden T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yaparak itiraz edebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. İtiraz sonuçları aynı sayfada yayımlanmaktadır.

2020 AÖF çalışma saatleri: AÖF büroları saat kaçta açılır, saat kaçta kapanır? İlginizi Çekebilir 2020 AÖF çalışma saatleri: AÖF büroları saat kaçta açılır, saat kaçta kapanır?