Cep telefonunda taksit sayısı düştü

Fiyatı 3,500 TL'nin üzerinde olan cep telefonu satışlarında taksit sayısını altıdan üçe indiren yönetmelik değişikliği perakende ticaret yönetmeliğine de eklendi.

Cep telefonunda taksit sayısı düştü

Ticaret Bakanlığı, cep telefonları, tabletler, televizyonlar ve beyaz eşyanın taksitli satışlarında uygulanan “en uzun vadeleri” yeniden belirleyerek, fiyatı 3,500 lirayı aşan cep telefonlarında taksit sayısını üçe indiren Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) kararını, Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliğe de ekledi.

BDDK’nın, bankaların kredi işlemlerine ilişkin yönetmelikte yaptığı değişiklik Resmi Gazete’de 14 Ocak’ta yayımlanmıştı.

Ticaret bakanlığı’nın, Resmî Gazete´nin bugünkü sayısında yayımlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelik değişikliğinde şöyle denildi:

“Birinci fıkradaki süre;

– fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasının üstünde olan cep telefonu satışlarında üç ay,

– video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya ve tablet bilgisayar satışları ile fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasının üstünde olan televizyon satışlarında altı ay,

– buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ile mobilya satışlarında on sekiz ay olarak uygulanır.” (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...