Dolar ne kadar oldu? (22.04.2020)

Haftanın en önemli verisinde Merkez Bankası politika faizini 100 baz puan indirerek 9.75'ten 8.75'e çekti. Brent petrol 15,98 dolarla 21 yılın en düşük seviyesini görürken, dolar/TL küresel piyasalardaki belirsizliğin etkisiyle 7 sınırında işlem görüyor.

Dolar ne kadar oldu? (22.04.2020)

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın(TCMB) faiz kararını açıkladı. Merkez, politika faizinde 100 baz puan indirime giderek faizi 8.75 seviyesine çekti.

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 119 kişinin corona virüsünden hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 2 bin 259 olduğunu açıkladı.

ABD Senatosu, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında varılan uzlaşma sonrası, corona virüsü salgınından zarar gören küçük işletmelere ek federal yardım sağlanmasını öngören yaklaşık 500 milyar dolar büyüklüğündeki pakete oybirliği ile onay verdi. ABD Başkanı Donald Trump’ın, göçmen vizelerini askıya alan kararı bugün imzalaması bekleniyor.

ABD Başkanı Donald Trump, Enerji ve Hazine bakanlarına ABD petrol ve gaz sektörüne fon sağlanmasına yönelik bir plan hazırlamaları talimatı verdi.

OPEC dönem başkanı Cezayir’in düzenlediği OPEC+ petrol ve enerji bakanları telekonferansına Suudi Arabistan, Rusya, Birleşik  Arap Emirlikleri ve Kuveyt katılmadılar.

Brent petrol son 21 yılın en düşük seviyesine geriledi. Brent’in varili yüzde 14,0 aşağı gelerek 15,98 doları gördü.

Beyaz Saray ekonomi danışmanı Larry Kudlow, Trump yönetiminin ülkenin corona virüsü salgınının verdiği ekonomik hasarı onarmaya çalıştığı ortamda, yeniden açılacak küçük işletmelere, yükümlülük, sorumluluk koruması sağlanması olasılığını ve değerlendirmekte olduğunu söyledi. (FOREKS)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...