Sözcü Plus Giriş

Elite World otellerini geçici olarak kapattı

Elite World, Türkiye'deki 6 otelinin geçici olarak kapatıldığını, 2 otelinin ise kapasitesinin düşürüldüğünü açıkladı. Otellerde yüzde 90’ın üstünde müşteri kaybı yaşandığını savunan, sektörün faaliyetlerinin normale dönmesinin 6 aydan fazla süreceğini iddia eden otel yönetimi personele gönderdiği e-mailde, “Bu koşullar altında şirketimize ait otellerimizin açık tutulabilmesi keza çalışanlarımızın ücret ve sosyal haklarının da ödenebilmesi mümkün değildir" açıklamasını yaparak, kapatılan otellerdeki personelin ücretsiz izne ayrıldığını duyurdu.

Erhan KAYTANBAY
09:39 -
Elite World otellerini geçici olarak kapattı

Türkiye çapında hizmet veren Elite World; Elite World Asia, Elite World Europe, Elite World Prestige, Elite World Sapanca, Elite World Van, Elite World Marmaris otellerinin geçici olarak kapatıldığını, Elite World İstanbul, Elite World Business otellerinin de kapasitesinin düşürüldüğünü, kapatılan otellerdeki tüm çalışanlarının ücretsiz izne ayrıldığını duyurdu.

İLGİLİ HABERTurizmci yol haritası bekliyor!Turizmci yol haritası bekliyor!

SAPANCA'DAKİ EN YÜKSEK KAPASİTELİ OTEL YATIRIMIYDI

Sapanca’da 650 milyon lira yatırım bedeliyle açılan Elite World Sapanca Otel’in çalışanlarının da ücretsiz izine çıkarıldığı öğrenildi. Otelin 428 çalışanı bulunduğu biliniyor. Elite World, Sapanca’da 650 milyon TL yatırım bedeliyle 44 dönüm arazi içinde bölgenin en büyük konaklama kapasitesine sahip oteliydi.

Son güncelleme: 14:54 21.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more