Merkez Bankası ve BDDK, bankalarla toplandı

Merkez Bankası, BDDK ve bankacılar, piyasada yaşanan olağanüstü dalgalanmaları görüşmek amacıyla dün akşam bir araya geldi. Toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

Merkez Bankası ve BDDK, bankalarla toplandı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben dün bankacılar ile bir araya geldi. Görüşme saat 19:00'da başladı ve 22:00 sularında sona erdi.

Görüşmeye ilişkin detayla resmi açıklamanın yarın yapılması bekleniyor.

Sozcu.com.tr'nin kaynaklardan aldığı bilgilere göre taraflar corona virüsü sürecinde normalleşme adımı kapsamında bankalar ile piyasadan çekilecek likidite üzerine konuşuldu.

Bugün tarafların resmi gündemlerinde planlanan bir görüşme bulunmazken piyasada yaşanan olağanüstü dalgalanmalar görüşmenin planlanan tarihten önce yapılmasına neden oldu.

‘PARA KISITLANACAK’ AÇIKLAMASI GELMİŞTİ

Öte yandan Merkez Bankası akşam saatlerinde yaptığı duyuruda piyasaya pandeminin ilk döneminde olduğu kadar bol para verilmeyeceğinin sinyallerini vermişti.

Kredi musluklarının açılması enflasyonla mücadele konusunda bankanın elini zorlaştırırken Merkez son üç toplantıdır faiz indirmiyor. Goldman Sachs yıl sonuna kadar Türkiye’de politika faizinin yüzde 10 olmasını bekliyor.

Merkez Bankası'ndan likidite ve piyasa açıklaması! İlginizi Çekebilir Merkez Bankası'ndan likidite ve piyasa açıklaması!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Ekonomi faiz istanbul Merkez Bankası Normalleşme para son dakika Türkiye
Loading...