Sözcü Plus Giriş

400 liraya kaçak yolcu taşıyorlar! Polis suçüstü yaptı…

Corona virüsü salgını nedeniyle dün uygulamaya konulan 'şehirler arası seyahat kısıtlaması' sonrası denetimler sürüyor. İstanbul'da 'İzin belgesiz şehirler arası taşımacılık' yapan bir otobüs şoförüne 6 bin 141 lira para cezası kesildi, otobüs 60 gün trafikten men edildi. Araçtaki 7 yolcunun İstanbul'dan Ankara'ya gitmek için 400'er lira vererek bilet aldığı öğrenildi.

Habip ATAM
13:10 -
400 liraya kaçak yolcu taşıyorlar! Polis suçüstü yaptı…

İstanbul’da Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün saat 18.45 sıralarında Altıntepsi Mahallesi’ndeki bir site önünde park halindeki otobüsü kontrol etti. Otobüsün içerisinde yedi yolcu olduğu tespit edildi. Şoför Mustafa G.’nin yolcuları Ankara’ya götürmek için yola çıktığı öğrenildi.

6 BİN 141 TL PARA CEZASI

Yolcular 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’ndan 400 lira karşılığında bilet aldıklarını, otobüse binmek için kendilerine bu adresin verildiğini söyledi. Araç şoförüne 6 bin 141 lira para cezası kesilirken otobüs 60 gün trafikten men edildi

KUMAR OYANATAN DA VAR, MÜŞTERİYE SERVİS AÇAN DA

Corona virüsü tedbirleri kapsamında hazırlanan genelgeye uymayan Pendik, Beylikdüzü, Kağıthane, Esenler, Güngören ve Sancaktepe'deki çoğu kahvehane yedi iş yeri mühürlendi. İş yeri sahiplerine 392 lira para cezası kesildi. Kumar oynatan bir işyeri sahibine 12 bin 600 TL, müşterilerine servis açan bir yiyecek işletmesine ise 3 bin 150 TL ceza uygulandı.

51 OTOBÜS YOLCUSUNA CEZA

İstanbul’daki denetimler kapsamında Tuzla'da seyahat kısıtlamasına uymayan bir otobüsün şoförüne 6 bin 141 TL, araçtaki 51 yolcuya ise 392’şer TL para cezası kesildi. Esenler'deki parklarda da yapılan denetimlerde 12 vatandaşa para cezası uygulandı.

 

İLGİLİ HABERCorona virüsü yasaklarıCorona virüsü yasakları

 

İLGİLİ HABERCorona virüsü yasaklarını çiğneyenlere uygulanacak cezalar neler?Corona virüsü yasaklarını çiğneyenlere uygulanacak cezalar neler?

 

Son güncelleme: 14:35 29.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more