Ankara’da okullar tatil mi? Ankara Valiliği kar tatili açıklaması yaptı!

Ankara'da dün akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz şekilde etkiliyor. Binlerce öğrenci ve velinin merak ettiği 7 Ocak günü için Ankara'da okulların tatil olup olmayacağını sorusu ise yanıt buldu. Ankara Valisi Vasip Şahin, devam eden kar yağışının karla karışık yağmura dönüşmesi nedeniyle eğitime ara verilmesinin düşünülmediğini açıkladı.

Ankara’da okullar tatil mi? Ankara Valiliği kar tatili açıklaması yaptı!

Ankara kar yağışının ardından soğuğa teslim oldu. Ankara'da öğrenciler yaşanabilecek olumsuz şartlar sebebiyle bugün okullar tatil edilecek mi merak ediyordu. Ankara Valisi Vasip Şahin’in açıklamasıyla “Ankara’da okullar tatil mi?” sorusu yanıt buldu.

ANKARA'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Ankara Valisi Vasip Şahin “Meterolojiden alınan son tahmin ve değerlendirmelere göre Ankara genelinde devam eden kar yağışı karla karışık yağmura dönüştüğü ve buzlanma beklenmediği için İlimizde eğitime ara verilmesi düşünülmemektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.” açıklamasında bulundu.

ANKARA HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, bölge genelinin çok bulutlu, iç kesimlerin genellikle karla karışık yağmur ve kar yağışlı, kıyı kesimlerinin ise yağmurlu geçeceği tahmin edilmektedir. Sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor. Ankara’da havanın 1 ile 5 derece arasında olması öngörülüyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...