Corona bu sefer kız isteme merasiminden yayıldı!

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tepecik beldesinde, iki aile arasındaki kız isteme merasiminin ardından 9 kişide corona virüsü tespit edildi. Tavşanlı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca 6 bina tedbir amacıyla karantinaya alındı.

Manisa’dan Tavşanlı ilçesine bağlı Tepecik beldesine kız istemek için gelen aile, beldede yaşayan ailenin evine konuk oldu. Akşam kız isteme merasiminin ardından iki aile birlikte yemek yedi.

Sabah belirtiler görülmesi üzerine kız isteme merasimine katılanlara Covid-19 testi yapıldı. İki aileden 9 kişinin corona virüsü taşıdığı tespit edildi. İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekibince yapılan araştırmada merasime katılanların 6 farklı binada oturduğu tespit edildi.

Testleri pozitif çıkanlar bazılarının hastanede tedaviye alındığı, ağır belirtiler görülmeyenlerin ise Tunçbilek Misafir Evi'nde yerleştirilerek izole olmaları sağlandığı kaydedildi.

“BİNALARI TESPİT EDEREK KARANTİNAYA ALDIK”

Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, kız isteme merasiminin ardından vakaların görüldüğünü söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

* Manisa’dan bir aile, kız istemek için Tepecik beldesindeki bir ailenin evine gelmiş. Kız isteme merasimi nedeniyle de akrabalar toplanmış ve misafirlerle birlikte toplu yemek yenmiş.

* Bir süre sonra aileden bazı kişilerde koronavirüs belirtileri görülmesi üzerine İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri hemen çalışma yaptı.

* Bunun neticesinde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu olarak vaka sayılarında meydana gelen artışın önünü kesmek, süreğen hale gelmesini engellemek için birbiriyle akraba olan bu kişilerin yaşadığı binaları tespit ederek karantinaya aldık.

6 BİNADA 30 KİŞİ KARANTİNADA

Karantinaya alınan 6 binadaki 30 kadar kişinin tüm ihtiyaçlarının Tavşanlı Kaymakamlığı koordinesindeki Vefa Sosyal Destek Grupları'nca karşılanacağı belirtildi. Belde camilerinden corona virüsü ile ilgili uyarı anonsları yapıldı.

Bilim Kurulu üyesi Çelik: Corona virüsü ile savaşımızı henüz kazanmış değiliz İlginizi Çekebilir Bilim Kurulu üyesi Çelik: Corona virüsü ile savaşımızı henüz kazanmış değiliz  Corona virüsünde son durum: Artış sürüyor İlginizi Çekebilir Corona virüsünde son durum: Artış sürüyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aile Almanya Bilim Çin Corona Covid-19 Dünya Kayseri Kütahya Manisa Sağlık Yeni Zelanda
Loading...