Sözcü Plus Giriş

Denizli’de coronaya karşı sigara yasağı getirildi

Denizli’de İl Pandemi Kurulu sigara içmenin maske takmayı engellediği gerekçesiyle meydanlarda, parklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu diğer alanlarda sigara içilmesini yasakladı.

Selami AYDIN
Güncellenme: 09:36, 22/10/2020
Denizli’de coronaya karşı sigara yasağı getirildi

Son dönemde corona vakalarındaki yükseliş nedeniyle Denizli'de İl Pandemi Kurulu bir dizi yeni kararlar aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın vaka sayısında artış olan 7 şehirden biri olarak gösterdiği Denizli'de sigara içmek kısmen yasaklandı.

MASKE TAKILMASINI ENGELLİYOR

Denizli Valisi Ali Fuat Atik başkanlığında toplanan kurul sigara içmenin doğru şekilde maske takılmasını engellediği gerekçesi ile meydanlar, parklar, semt pazarları ve sıraya girilmesi gereken yerlerde sigara içilmesini yasakladı. Denizli'de bundan sonra banka, noter, PTT, otobüs durakları, ATM'ler ve fatura ödeme merkezleri gibi sıraya girilmesi gereken alanlarda sigara içilemeyecek.

Kurul ayrıca HES kodu uygulamasının yaygınlaştırılarak özel işletmelerce ve öğrenci servislerinde kullanılmasına karar verdi.  Kış şartları nedeniyle kapalı alanlarda oluşacak yoğunluklar nedeniyle okullar ve büyük işletmelerde havalandırma sistemlerinin önemine ilişkin bilgilendirme yapılması da kararlaştırıldı.

İlginizi ÇekebilirBakan Koca vaka sayısı en çok artan 7 ili açıklayıp uyardıBakan Koca vaka sayısı en çok artan 7 ili açıklayıp uyardıİlginizi ÇekebilirCorona nedeniyle misafirliğe gitmek yasaklandıCorona nedeniyle misafirliğe gitmek yasaklandı
Yayınlanma Tarihi:09:34,