Denizli’de coronaya karşı sigara yasağı getirildi

Denizli’de İl Pandemi Kurulu sigara içmenin maske takmayı engellediği gerekçesiyle meydanlarda, parklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu diğer alanlarda sigara içilmesini yasakladı.

Denizli’de coronaya karşı sigara yasağı getirildi

Son dönemde corona vakalarındaki yükseliş nedeniyle Denizli'de İl Pandemi Kurulu bir dizi yeni kararlar aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın vaka sayısında artış olan 7 şehirden biri olarak gösterdiği Denizli'de sigara içmek kısmen yasaklandı.

MASKE TAKILMASINI ENGELLİYOR

Denizli Valisi Ali Fuat Atik başkanlığında toplanan kurul sigara içmenin doğru şekilde maske takılmasını engellediği gerekçesi ile meydanlar, parklar, semt pazarları ve sıraya girilmesi gereken yerlerde sigara içilmesini yasakladı. Denizli'de bundan sonra banka, noter, PTT, otobüs durakları, ATM'ler ve fatura ödeme merkezleri gibi sıraya girilmesi gereken alanlarda sigara içilemeyecek.

Kurul ayrıca HES kodu uygulamasının yaygınlaştırılarak özel işletmelerce ve öğrenci servislerinde kullanılmasına karar verdi.  Kış şartları nedeniyle kapalı alanlarda oluşacak yoğunluklar nedeniyle okullar ve büyük işletmelerde havalandırma sistemlerinin önemine ilişkin bilgilendirme yapılması da kararlaştırıldı.

Bakan Koca vaka sayısı en çok artan 7 ili açıklayıp uyardı İlginizi Çekebilir Bakan Koca vaka sayısı en çok artan 7 ili açıklayıp uyardı Corona nedeniyle misafirliğe gitmek yasaklandı İlginizi Çekebilir Corona nedeniyle misafirliğe gitmek yasaklandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
banka Corona Denizli dizi HES kodu Kütahya Manisa Maske noter öğrenci Sağlık Sağlık Bakanı sigara
Loading...