Cumhurbaşkanı Erdoğan: Evlilik dışı hayat biçimi özendirilmeye çalışılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Engelli Memur Atama Töreni'nde konuştu. "Batı çöküyor. Niye? Aile kurumu diye bir kavram kalmamış" diyen Erdoğan, evlilik dışı hayat biçiminin özendirilmeye çalışıldığını belirtti.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

*Geçmişte devlet ve millet arasındaki ilişkiler uzunca bir süre kopuk yürüdü.

*Tek parti döneminde millete tepeden bakan, hor hakir gören jakoben bir anlayış hakim oldu. AK Parti'nin 17 yıllık iktidarındaki en büyük başarısı hem demokrasiyi geliştirmesi hem de kalkınmayı sağlamasıdır.

*Tüm ilçelere de doğalgazı götürmek istiyoruz, hızla bunun çalışmaları devam ediyor.

*Batı çöküyor. Niye? Aile kurumu diye bir kavram kalmamış.

*Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor. Çoğu 30’u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor. Böyle bir şey olur mu ya? Evlilik dışı hayat biçimi özendirilmeye çalışılıyor. Aman bunlara dikkat edin.

*Bir namussuz, bir alçak meşru olmayan bir yaşamla maalesef bir kıza onunla beraber yaşıyor. Kezzap yüzüne atıyor ve tabii bir göz gidiyor.

*Mahkemenin verdiği ceza ortalama 13 yıl. Ben soruşturuyorum, bana verilen cevap şu; kanunun diyorlar en yüksek oranı bu. şimdi ben de diyorum ki bunu da bizim getirdiğimizi söylüyorlar.

*Ben de diyorum ki arkadaşlar siz niye kanun diyerek bize böyle bir cevap yolunu buluyorsunuz.

*Ben kanundan bahsetmiyorum ben haktan bahsediyorum hukuktan adaletten bahsediyorum. Siz burada hakkı hukuku arayacaksınız.

*Böyle bir olay kendi kızının başına gelmiş olsa orada bu olayı nasıl değerlendirirsin? Kanunlara mı bakacaksın? Yoksa böyle bir hak olur mu böyle bir adalet olur mu buna bakacaksın.

*Buradan tüm yargı dünyasına sesleniyorum bu kanunların sayfaları arasındaki maddelere değil vicdanınıza kulak verin.

*Her zaman söylüyorum benim yolum kanun hukuk yolu değil hukuk yoludur.