Filozof Atakan Kayalar kimdir? Atakan Kayalar kaç yaşında?

Yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken Atakan Kayalar Türkiye'nin gündemine oturdu. Konu ile ilgili Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da açıklama yaptı. Selçuk, Türkiye'nin gündemine oturan Atakan Kayalar için sağduyu çağrısı yaparak, "Bakanlık olarak, uzmanlarımız çocuğumuz ve ailesi ile görüşmüştür. Kendilerine ihtiyaçlarına göre en doğru ve sağlıklı pedagojik yönlendirme ve rehberlik hizmeti sağlanmaya başlanmıştır" dedi. Peki filozof Atakan Kayalar kimdir?

Filozof Atakan Kayalar kimdir? Atakan Kayalar kaç yaşında?

Yaşının çok üzerinde olan konuşmalarıyla dikkat çeken 10 yaşındaki Atakan Kayalar, sosyal medyada “filozof Atakan” olarak anılıyor. Sosyal medyada videolar milyonlarca kez izlenen ve şaşkınlığa uğratan Atakan kimdir? İşte Atakan hakkında merak edilenler…

ATAKAN KAYALAR KİMDİR?

Demirören Haber Ajansı'na konuşan Kayalar, “Adım Atakan. Bu kadar. Fazla anlatabilecek hayat hikayem yok. Metafor uzmanıyım desem olmaz, beyin cerrahıyım desem olmaz, cumhurbaşkanıyım desem olmaz. Felsefeyle ilgilisin galiba dedim. Eğitim ve bireysel haklar üzerine konuşuyorduk. O an da Fethi Çağıl bir şey söyledi. Tam olarak hatırlamıyorum. Okuduğum kitaplara bakacak olursak. Kayı serisinin tamamını okudum. Nutuk okudum. Homeros İlyada okudum. Böyle buyurdu Zerdüşt okudum” şeklinde konuştu.

Okul öncesi felsefe eğitimi verilmesi gerektiğini ifade eden Atakan Kayalar, “Okuldan önce ayrıca bir ahlak eğitimi, ahlak, terbiye ve saygı eğitimi verilmesi gerekiyor. Ondan sonra ise felsefe eğitimi verilmesi gerekiyor. Eskiden felsefe ve psikoloji derdim ama artık sadece felsefe diyorum. Küçük çocuklara psikoloji öğretmekte büyük bir sıkıntı vardır. İnsan hep kendinde bir şeyler arar. Gider şizofreniye bakar. Ben böyle miyim, ben şöyle miyim, ben öyle olacak mıyım, ben böyle olacak mıyım, benim düşüncelerim nasıl, ya ben şizofreniysem diye düşünmeye başlar. O yüzden ilk önce felsefe ondan sonra ise tarih öğretilmelidir” ifadelerini kullandı.

Bakanlık Atakan Kayalar için harekete geçti: 'Hassasiyet ve sağduyu' İlginizi Çekebilir Bakanlık Atakan Kayalar için harekete geçti: 'Hassasiyet ve sağduyu'