İran’dan getirdikleri kobra zehrini Türkiye’de satacaklardı

Muğla'nın Ula ilçesinde, jandarmanın operasyonuyla ele geçirilen 71 tüp kobra yılanı zehrinin İran’dan getirildiği ortaya çıktı. Piyasa değeri 2 milyon TL olan zehirle ilgili gözaltına alınan 5 şüpheli ise adliyeye sevk edildi.

İran’dan getirdikleri kobra zehrini Türkiye’de satacaklardı

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, ilçeye kaçak yollardan kobra zehri getirileceği bilgisi üzerine operasyon için düğmeye bastı.

SİVİL EKİP KURULDU

Ellerindeki kobra zehrini satmak için müşteri aradıkları belirlenen şüphelilerin yakalanması için Jandarma KOM ve Akyaka Karakol Komutanlığı tarafından sivil ekip kuruldu.

Şüpheliler ile irtibata geçen sivil jandarma ekipleri alıcı gibi davranarak şüpheliler ile 2 milyon TL'ye pazarlık yaptı. Pazarlık sonunda kobra zehrini satmaya çalışan O.K., C.O., İ.E., H.Ö. ve S.B. isimli şüpheliler suçüstü yakalandı. Operasyonda tüpler içinde 71 adet kobra yılanı zehri ele geçirildi.

Gözaltına alına 5 kişi adliyeye sevk edildi. Foto: İHA

71 TÜPÜN PİYASA DEĞERİ 2 MİLYON LİRA

Ula İlçe Jandarma Komutanlığı Akyaka karakol ekipleri tarafından işlemleri tamamlanan O.K., C.O., İ.E., H.Ö. ve S.B. isimli şüpheliler önce Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçti, ardından Muğla Adliyesine sevk edildiler.

Ele geçirilen kobra yılanı zehrinin piyasa değerinin yaklaşık 2 milyon TL olduğu ve İran'dan kaçak yollarla Türkiye'ye sokulduğu öğrenildi. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...