İstanbul’da özel harekat destekli dev narkotik operasyonu

İstanbul Beyoğlu’nda narkotimler özel harekat polislerinin de desteğiyle çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

İstanbul’da özel harekat destekli dev narkotik operasyonu

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğüne bağlı ekipler, Beyoğlu'nda çok sayıda adreste uyuşturucu madde depolandığı ve satıldığı bilgisine üzerine fiziki ve teknik takip başlattı.

Günlerce süren takiplerin sonucunda uyuşturucu madde bulunan adresleri belirleyen narkotimler, hazırlıklarını tamamlayarak saat 15.00 sıralarında harekete geçti.

Konvoy halinde İstiklal, Hacı Ahmet ve Hacı Hüsrev Mahallesi’ne giren polis, özel harekat polislerinin de desteğiyle çok sayıda adrese operasyon düzenledi.

Foto: İHA / Adreslerde yapılan aramada silah ve uyuşturucu elegeçirildi

DOLAPTAN SİLAH, CÜZDANDAN KOKAİN ÇIKTI

Operasyonda koçbaşıyla kapısını kırarak evlere giren narkotimler, adresleri didik didik aradı. Evlerin birkaçında yapılan aramalarda çekmeceye gizlenmiş satışa hazır çok miktarda ve çeşitli narkotik madde ele geçirildi.

Aramalara devam eden polis, dolabın içerisine gizlenmiş tabanca ve cüzdanda yaptığı aramalarda ise kokain maddesi buldu.

Hassas burunlu narkotik köpeğiyle de yapılan aramalarda ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konuldu. Operasyon sonucunda çok sayıda şüpheli ise gözaltına alınarak emniyete götürüldü.